Týden inovací 2019: Světové osobnosti a převratné technologie

Týden inovací 2019

Jak vypadá budoucí svět inovací? Mohou nové přístupy pomoci životnímu prostředí nebo jak díky moderním technologiím nakopnout byznys? Těmito a celou řadou dalších otázek se bude zabývat květnový Týden inovací 2019.

Už v pondělí 20. května odstartuje 4. ročník jedné z největších tuzemských událostí v oblasti inovací, kterou pravidelně pořádá European Leadership and Academic Institute (ELAI). Hlavní událost Týdne inovací 2019, mezinárodní konference v pražském Foru Karlín, bude hostit významné světové i domácí špičky z oblasti vědy, inovací a přelomových technologií.

3D tisk z kovu nebo robot na detekci mikroplastů v oceánech

Hlavním hostem bude Sabrina Pasterski, mimořádný talent současného vědeckého světa, která na Harvardově univerzitě zkoumá některé z nejsložitějších otázek fyziky. Svou genialitou zaujala například Jeffa Bezose či dokonce Stephena Hawkinga. Vystoupí také Američanka Anna Du, která ve svých 12 letech sestrojila funkčního robota na detekci mikroplastů v oceánech.

Chybět nebude rovněž Patrick Byrnes z Irska, jenž představil inovativní 3D tisk s kovovým práškem nebo Geoffrey Allen, šéf společnosti Mersus Technologie. Jeho řešení virtuální reality je natolik věrné, že může být využito pro trénink pracovníků i v nejnáročnějších výrobních procesech. Vystoupí také Alexander Goldberg a Michael Gozin, autoři přelomového objevu polymeru, jejž lze použít k výrobě rozložitelných plastů. Vstupenky na konferenci jsou k dispozici na webu události.

Návštěvníci inovačního veletrhu, který se spolu s odbornými semináři bude konat ve stejný den na stejném místě, se mohou těšit na přehlídku inovací, které naznačí budoucí trendy. Budou si moci vyzkoušet mimo jiné pilotování letadla pomocí virtuální reality, také aplikace, které umožňují streamování z kamery rovnou na YouTube či Facebook, připravena je pro ně virtuální prohlídka městem budoucnosti, ukázky teambuildingových aktivit na principu virtuální reality a celá řada dalších. Studenti mají vstup na inovační veletrh zdarma.

Inovace ve zdravotnictví a další doprovodné události

Po celý týden, tedy od 20. do 26. května, budou v řadě českých měst probíhat desítky doprovodných událostí. Tedy spousta diskuzních snídaní, prezentací, seminářů a dalších vzdělávacích akcí. Mezi nimi například konference společnosti Pfizer nazvaná Inovace ve zdravotnictví, kde se bude mluvit o budoucnosti zdravotní péče, trendech v oblasti umělé inteligence, digitalizace, genové terapii, nanotechnologiích a genovém inženýrství a také o tom, jaká je ve zdravotnictví využitelnost těchto trendů.

„Týden inovací představí Pražanům mnoho z toho, co zapadá do naší koncepce Smart city. Potýkáme se s problémy, jejichž řešení budou na akci prezentovat pozvaní řečníci. Zejména jde o redukci plastových odpadů, přípravu na klimatickou změnu, chytrou a efektivní mobilitu nebo moderní formy vzdělávání. Týden inovací by se do budoucna měl stát pevnou součástí pražského kalendáře akcí z oboru technologií, vědy a výzkumu,“ uvedl Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání. Hlavní město Praha je partnerem události.

Více informací o Týdnu inovací 2019 naleznete na www.tydeninovaci2019.cz a na facebooku www.facebook.com/tydeninovaci.

Napsat komentář