Howden ČKD Compressors přesouvá výrobu z Kolbenovy tovární čtvrt

Howden ČKD Compressors

Společnost Howden ČKD Compressors se rozhodla přesunout svůj výrobní závod z pražských Vysočan do nově budované haly, kterou pro ni na míru připravuje developerská společnost P3 v průmyslovém parku P3 Prague D11.

Pro složitou kompletaci špičkových kompresorů je odpovídající zázemí bezpodmínečnou nutností. Halu o rozloze 5450 m2 připravuje společnost P3 na míru nájemci, u kterého předpokládá další investice v řádu milionů eur do vybavení provozu. Kromě samotných výrobních a zkušebních prostor zde vzniknou i kancelářské prostory, dokončení stavby se předpokládá do konce letošního roku.

Společnost Howden ČKD Compressors se primárně orientuje na zakázkovou výrobu turbokompresorů se zaměřením na generální opravy, servisní zakázky, náhradní díly a kompletní modernizaci zařízení především pro hutní, těžební, ropný a chemický průmysl. Významnou část portfolia společnosti tvoří také vysokorychlostní vyvažování rotorů a turbín.

Howden ČKD Compressors bude prvním zákazníkem provozujícím výrobní činnost v P3 Prague D11, jinak má ale společnost P3 Logistic Parks se zákazníky z oblasti strojírenství bohaté zkušenosti. V „sousedním“ parku P3 Prague Horní Počernice už druhým rokem úspěšně působí výrobce trakčních měníren Sécheron Tchequie. V tomtéž parku se nyní dokončuje hala pro japonskou společnost Advanex, která vyrábí precizní komponenty pro automobilový, letecký, zdravotnický a farmaceutický průmysl.

Napsat komentář