Společnost Nokia se zaměřuje na inovace v oblasti průmyslové automatizace

Nokia Open Innovation Challenge 2019

NOKIASpolečnost Nokia zahájila letošní program Nokia Open Innovation Challenge (NOIC) zaměřený na technologické start-upy, které vyvíjí inovativní řešení v oblasti průmyslové automatizace. Vítězi této globální soutěže budou poskytnuty finanční prostředky ve výši až 175 000 USD a možnost spolupracovat s odborníky společností Nokia a Nokia Bell Labs, kteří jim pomohou rozvíjet jejich podnikání.

Letošní ročník NOIC se specificky zaměřen na start-upové společnosti v oblasti průmyslové automatizace, zahrnující spolupráci s roboty, virtuální a rozšířenou realitu, digitální osobní asistenty, technologie pro komunikaci mezi člověkem a strojem, edge computing, umělou inteligenci a další související technologie.

„Věříme, že v nadcházející čtvrté průmyslové revoluci bude konvergence provozních technologií (OT) s informačními a komunikačními technologiemi (ICT) stimulovat rozsáhle zavádění automatizace ve všech průmyslových odvětvích a infrastrukturách, včetně našeho fyzického světa jako celku,“ uvedl Marcus Weldon, prezident společnosti Nokia Bell Labs a CTO společnosti Nokia. „To bude znamenat novou éru produktivity pro mnoho odvětví ekonomiky. Abychom byli schopni poskytovat vysoce výkonné služby připojení v místním i mezinárodním měřítku, budujeme sítě 5G po celém světě. Proto jsme rádi, že se můžeme spojit s inovačními start-upy, abychom jim umožnili spolupracovat s našimi odborníky a podpořili je v jejich podnikání a formování budoucnosti průmyslové automatizace.“

Celosvětová soutěž je organizována ve spolupráci s NGP Capital, což je společnost s globální působností zabývající se rizikovým kapitálem, podporovaná společností Nokia. „Setkali jsme se s lidmi z mnoha start-upů, investovali jsme do více než 90 společností a pomohli jsme jim v prosazování jejich nápadů. V rámci soutěže NOIC budeme věnovat pozornost velkým start-upovým týmům, které dokážou demonstrovat své hluboké odborné znalosti a jsou schopny své podnikání rozšířit globálně,“ uvedl Bo Ilsoe, partner NGP Capital.

Start-upové společnosti, které chtějí soutěže NOIC zúčastnit, musí podat přihlášku nejpozději do 30. června 2019. Kompletní pravidla a pokyny jsou uvedeny na webových stránkách soutěže NOIC.

Finalisté budou na podzim letošního roku pozváni do laboratoří Nokia Bell Labs v Murray Hill v New Jersey, kde se setkají s předními inovátory společnosti Nokia a budou mít přístup k laboratořím, které jim pomohou vylepšit jejich inovace. Vybraní finalisté pak předloží své návrhy mezinárodní porotě na plánované akci, která proběhne v ústřední společnosti Nokia ve finském Espoo. Výběrové porotě bude předsedat Marcus Weldon a bude se skládat z vedoucích pracovníků společností Nokia, Nokia Bell Labs a NGP Capital.

Zdroj: Enterprise IoT Insights