FESPA 2019: Novinky pro potisk různých povrchů i fiktivní knihkupectví

Océ Arizona 1300

Canon na veletrhu FESPA 2019 v Mnichově od 14. do 17. května předvede při práci úspěšnou sérii plochých tiskáren Océ Arizona a přelomovou tiskárnu Océ Colorado, která disponuje technologií Canon UVgel. Zástupci Canonu budou ukazovat skutečná řešení pro velkoformátové digitální tisky a automatizovaná řešení pracovních procesů.

Na stánku B5-E30 představí Canon celou řadu velkoformátových aplikací, skrze které předvede schopnost tisku vzbuzovat emoce. Ve fiktivním knihkupectví uvidí návštěvníci široké spektrum reklamní grafiky a dekorativních prvků, díky kterým mohou prodejci v různých odvětvích zapůsobit na emoce svých zákazníků. Vůbec poprvé tu bude k vidění nová flatbed tiskárna Océ Arizona série 1300, kterou Canon představil veřejnosti teprve v únoru. Práci s pevnými a pružnými materiály předvede Océ Arizona 1380 GT na celé řadě reálných aplikací. Spolu s novou tiskárnou se představí i inovativní softwarové řešení Océ Arizona Xpert, které zjednodušuje a automatizuje komplexní tiskové úlohy včetně vícevrstvých a oboustranných aplikací.

Canon na veletrhu FESPAHlavním tématem expozice bude „Speed“, tedy rychlost. Na smysly návštěvníků veletrhu zapůsobí speciální reklamní kampaň na toto téma, jejíž součástí je kniha s lifestylovými snímky od Horsta A. Friedrichse vytvořena digitálně na inkoustové produkční tiskárně Océ ProStream 1000. Celkový dojem dále pomohou dotvořit reklamní a dekorativní plakáty, tisky fotografií na kov, plátno nebo dřevo, ale i umělecké reprodukce, grafika pro podlahy a okna či prodejní stojany POS. Společně ukážou, jak mohou značky naplno využít moderní velkoformátový tisk k podpoře zaujetí zákazníků a upoutání pozornosti.

K vidění bude také široká škála texturovaných aplikací tištěných během veletrhu pomocí řešení Océ Touchstone, které si poradí s tiskem strukturovaných povrchů, embosováním, metalickými tóny i s plastickým písmem a umožní tak mnohým zákazníkům flatbed tiskáren spolehlivě a nákladově efektivně vyrábět aplikace s vyšší přidanou hodnotou.

Návštěvníci stánku se mohou dále těšit na tiskárnu Océ Arizona 6170 s technologií High Flow Vacuum (HFV), která zaručí tisk i na náročná porézní média typu karton nebo překližka. Omezuje tak potřebu manuálního zásahu obsluhy a zajišťuje přesnou a špičkovou kvalitu tisku. Schopnost tisku na pevná média je možné využít pro potisk obalů nebo průmyslových a interiérových dekorací. Přímo na veletrhu předvede stroj potisk POS a skládaných kartónů. Na výstavě se také představí kompletní „end-to-end“ řešení včetně Océ ProCut. Návštěvníci si budou moci prohlédnout další strategické kroky automatizace, které společnost Canon chystá.

Pro zákazníky, kteří investují do strojů typu „roll-to-roll“, bude zlatým hřebem veletrhu tiskárna Océ Colorado 1640 s technologií Canon UVgel. Na veletrhu předvede automatizovaný pracovní proces tisku a řezání s integrovaným dokončovacím řešením od společnosti Fotoba, partnera Canon. Okamžitě suchý výstup z tiskárny Océ Colorado 1640 automaticky poputuje do integrované ořezové jednotky, bez nutnosti manuální obsluhy. Výstupem je balík nařezaných výtisků ihned připravený k expedování. Po loňském představení prototypu tohoto řešení Canon úzce spolupracuje se zákazníky a firmou Fotoba, aby dále optimalizoval tento stroj i pro velké objemy tisku a mohl začít toto řešení nabízet pro komerční účely již ode dne zahájení letošního veletrhu.

Canon dále představí velkoformátovou tiskárnu imagePROGRAF PRO-2000 pro tisk uměleckých reprodukcí a fotografií či aplikací pro venkovní použití, například transparenty s voděodolnými médii. Dále umožňuje tisky, které odolají vlhkému počasí po dobu až šesti měsíců, a jsou vhodné pro krátkodobé sezónní kampaně.

Na veletrhu budou každou hodinu probíhat reálné ukázky tisku, během nichž se návštěvníci veletrhu FESPA seznámí s možnostmi zvýšení produktivity a s příklady použití, které jim portfolio produktů Canon nabízí. Odborníci na pracovní procesy a aplikace společnosti budou navíc návštěvníkům během veletrhu neustále k dispozici, aby jim ukázali, jak zlepšit efektivitu a rozšířit nabídku o nové produkty nebo inovovat obchodní modely.

Napsat komentář