Samsung loni v ČR prodal 900 tisíc mobilů

Galaxy Z Flip

Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Samsung v tuzemsku prodal také 93 tisíc kusů nositelné elektroniky jako jsou chytré hodinky, náramky a sluchátka.

Prémiové smartphony řady Galaxy S10 zaznamenamenaly o 33% vyšší prodeje něž předloňské modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný zájem o skládací smartphony, které jako první uvedl na trh na sklonku loňského roku v podobě modelu Galaxy Fold. Letos k němu přibyl i „véčkový“ model Galaxy Z Flip.

Samsung rovněž letos výrazněji saturoval trh zařízeními vybavenými technologií 5G. Rozšiřuje se vybavenost smartphonů několika různými typy objektivů fotoaparátů (Zoom, Wide, UltraWide, Macro), zejména pak u letošní prémiové řady Galaxy S20. Zvyšuje se zájem o mobilní platby a trendem je i rozšířenější využívání umělé inteligencie (AI) a umělé reality (AR).

Chytré hodinky jsou významným a rychle roustoucím segmentem v oblasti mobilních zařízení. Zvyšuje se zájem o bezkontaktní NFC platby jejich prostřednicvím. Trendem jsou také fitness funkce a zvyšující se zájem o eSIM. V případě sluchátek se pozornost upírá směrem k modelům True Wireless.

Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný nejvyšším prémiovým modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy smartphonů Samsungu uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a Galaxy A50. Nejžádanějším tabletem z prémiové řady Samsungu se loni na tuzemském trhu stal Galaxy Tab S5e a poté Galaxy Tab S6. Mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily chytré náramky Galaxy Fit e a poté chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Napsat komentář