Eyes, 2.5D kamerový systém pro roboty

OnRobot Eyes

Společnost OnRobot představuje OnRobot Eyes, pokročilý, cenově dostupný koncový nástroj pro kamerou naváděné aplikace s technologií 2.5D zlepšující vnímání hloubky a rozpoznávání dílů. Systém je funkční na robotech všech hlavních robotických výrobců. OnRobot Eyes lze flexibilně připevnit přímo na robota nebo mimo něj, což umožňuje realizovat téměř jakoukoli nestrukturovanou aplikaci vyžadující kamerové navádění.

Častou činností robotických ramen je zvedat předměty, které nemají stejnou orientaci, tvar či velikost. Kvůli jejich pravidelnému umístění využívají výrobci často různá příslušenství jako zásobníky, podavače a další doplňky. Zvyšují tím náklady a komplexnost a výsledkem jsou nepružné aplikace postrádající schopnost snadné manipulace s různými objekty nebo možnost rychlého přenastavení na nový úkol.

Systému OnRobot Eyes, na rozdíl od jiných kamerových systémů na trhu, stačí ke kalibraci a k rozpoznání součásti pořídit jediný obrázek, přičemž disponuje automatickým zaostřením pro práci v různých vzdálenostech v rámci jedné aplikace.

Eyes je ideální pro třídění širokého spektra předmětů nebo obrábění CNC strojů s kovovými součástmi definovanými vnějším tvarem, a také pro mnoho dalších aplikací, ve kterých je důležitá orientace předmětu. Díky cenově dostupné a snadno nastavitelné kamerové technologii 2.5D nabízí také hloubkové vnímání.

Řešení Eyes lze snadno připevnit na robotické rameno či mimo něj. Je možné jej integrovat se všemi kolaborativními a lehkými průmyslovými roboty od všech předních dodavatelů prostřednictvím One System Solution, jednotné mechanické a komunikační platformy postavené na měniči nástrojů Quick Changer, který je nyní integrován do všech produktů OnRobot.

Nový kamerový systém má přímé rozhraní na další nástroje OnRobot a díky tomu lze Eyes snadno kombinovat s jakýmkoli uchopovačem OnRobot. S využitím nástroje Dual Quick Changer může Eyes automaticky nakonfigurovat tool center point (TCP), přičemž eliminuje jakýkoli potenciální konflikt mezi softwarovým vybavením nástrojů od různých dodavatelů. Optimální připevnění závisí na konkrétní aplikaci. Mezi výhody připevnění systému Eyes mimo robota patří absence kabelů vedených podél robota a lepší optimalizace doby výrobního cyklu, kdy systém Eyes může pořizovat a zpracovávat obraz, zatímco robotické rameno provádí souběžně další operaci.

Napsat komentář