Raben Group vybavuje své řidiče odolnými notebooky

TOUGHBOOK N1

Základem provozu logistické společnosti je plynulý tok informací. Je proto důležité, aby firma využívala nejmodernější IT systémy a vybavení, které zaměstnancům usnadní komunikační proces. V Raben Group pro tento účel pro své řidiče zvolili kapesní TOUGHBOOK N1. Zařízení automaticky posílá informace zaznamenané během přepravy přímo do IT systému společnosti a v reálném čase synchronizuje všechna data.

Společnost Raben Group pro své řidiče zvolila odolný kapesní 4,7palcový TOUGHBOOK N1. Zařízení v sobě kombinuje funkce tabletu, telefonu a čtečky čárových kódů. V reálném čase shromažďuje velmi přesná data o stavu zásilky. Používají jej také řidiči, kterým usnadňuje navigaci, komunikaci s dispečerem přepravy i s oddělením zákaznických služeb.

Implementace v 11 zemích

Do konce března 2019 Raben Group implementoval na 65 pobočkách přibližně 5500 mobilních zařízení, včetně 4000 kusů TOUGHBOOK N1. Projekt se týkal celkem 11 zemí (Nizozemsko, Polsko, Německo, Rumunsko, Česká republika, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Maďarsko a Ukrajina). Ve výrobní fázi byla zařízení vybavena požadovaným softwarem s TLME (TISLOG Mobile Enterprise) a MDM (Mobile Device Management). Následně je společnost Raben propojila se svými systémy: TMS (Transport Management System – systém správy přepravy), T&T (Truck&Trace – sledování přepravy), mapa přepravy (PTV), navigace (PTV), aplikace pro správu vozidel (TISLOG). Dále s nástrojem, který počítá parametr ETA (xServer) a s archivem společnosti Raben Contman CD3. Zařízení jsou navíc přizpůsobena požadavkům regulačních orgánů v jednotlivých zemích. Například v Polsku disponují aplikací SENT GEO, která umožňuje online sledování zboží podléhajícího spotřební dani.

Tok informací v reálném čase

Cílem implementace bylo zlepšit informační tok v každé fázi zakázky a poskytovat přesné aktuální údaje o jejím stavu a očekávané době dodání, včetně přístupu k dokumentům. Klíčovými vlastnostmi při výběru zařízení byla spolehlivost, bezdrátové připojení odkudkoliv, přenos dat a adekvátní výpočetní výkon.

Raben Group používá systém sledování zásilek založený na parametru ETA (Estimated Time of Arrival – předpokládaný čas příjezdu), který zpracovává informace o aktuální GPS lokaci řidiče poskytované zařízením. Standardní řešení tohoto typu jsou založena na analýze dat z minulosti. Systém Raben však pracuje s daty v reálném čase a s aktuálními informacemi, které získává dynamicky během provozu.

Navigace, čtečka čárových kódů a telefon v jednom

Zařízení umožňuje tvorbu elektronických dokumentů POD (doklad o doručení), čtečka čárových kódů zajišťuje efektivní skenování štítků během celého procesu nakládání a přepravy. Výsledkem je snazší zpracování papírové dokumentace a méně nutných telefonátů mezi dispečerem a řidiči. Zařízení rovněž ukládá zeměpisnou šířku a délku a mapuje trasu, po které se kamion pohybuje. Sleduje čas začátku a konce trasy, počet ujetých kilometrů, místa, kde řidič zastavil a každou provedenou operaci týkající se zásilky. Dispečeři pravidelně dostávají oznámení o možných zpožděních při dodání nebo převzetí zboží (Early Warning Mechanism – mechanismus včasného varování). TOUGHBOOK N1 navíc poskytuje statistické informace, jako je doba použití aplikace, stav baterie nebo počet provedených operací.

Snadná správa mobilních zařízení

Ve společnosti Raben Group používá mobilní zařízení asi 5500 řidičů. Společnost plánuje implementovat celkově přes 6000 modelů, včetně 5000 kapesních TOUGHBOOKŮ Panasonic. Pro správu tak velkého počtu zařízení Raben používá systém MDM (Mobile Device Management) od společnosti TIS GmbH, který poskytuje možnost vzdálené správy. Zařízení mají pětiletou záruku, během které se provádí servis „door-to-door“ (převzetí na místě).

Napsat komentář

Government

Ochrana oznamovatelů

Ministerstvo spravedlnosti připravilo metodiku ke směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie

Číst dále »