Předsedou dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti se nově stal radní Michal Hroza

V čele dozorčí rady městské firmy Pražská vodohospodářská společnost je nově pražský radní pro oblast infrastruktury Michal Hroza. Zvolen byl všemi hlasujícími. Nahradil tak dosavadního předsedu Petra Hejmu, který dál zůstane řadovým členem dozorčí rady.

„Mým zvolením do funkce předsedy dozorčí rady naplňujeme koaliční smlouvu tak, jak byla mezi stranami dohodnuta. Její znění, že ‘gesční radní bude předsedou dozorčí rady, pokud je v ní zastoupen,’ hovoří jasně. Tento krok ale není jen o politické dohodě, ale má také i praktický dopad díky kontrolní funkci,“ říká Michal Hroza, radní pro oblast infrastruktury a nově zvolený předseda dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti.

„Co se týká mých priorit, tak tou hlavní v této oblasti bude zahájení celkové rekonstrukce a modernizace tzv. Stávající vodní linky. Dále jsem moc rád, že se nám podařilo schválit roční investiční plán na 3,18 miliardy korun. Daří se nám naplňovat tak vize, jak rozvíjet vodárenskou, kanalizační a čistírenskou síť, které jsou formulované v Modré knize – Studie 2028. V tomto trendu chceme samozřejmě pokračovat. Praha má mimořádně kvalitní vodu a je potřeba udělat maximum proto, abychom si tento vodní blahobyt udrželi,“ doplňuje radní Michal Hroza.

Pražská vodohospodářská společnost a.s. je správcem vodohospodářského majetku hlavního města Prahy. Jejím úkolem je spravovat vodovodní síť a kanalizační soustavu a společnost je dále zodpovědná i za nákup vody od společnosti Želivská provozní, s r.o., a Vodárna Káraný, a.s. Je také správcem přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Zajišťuje plán obnovy vodohospodářského majetku, vyjadřování ke stavbám, k územnímu plánování, koncepčním dokumentům a investičním záměrům. Společnost je stoprocentně vlastněna hlavním městem Prahou.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS 

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy