Petr Zapletal nově vede insurtech startup Tuito

Společnost Tuito, která se specializuje na nabídku pojištění pro e-shopy a kamenné obchody fungující na principu tzv. embedded insurance, nově vede Petr Zapletal (59). Jako Managing Partner bude mít zodpovědnost za řízení celé společnosti a jejího posunu na pozici lídra v regionu střední a východní Evropy.

Startup Tuito, který je na trhu od roku 2020, se stále rozvíjí a rychle roste. V nedávné době získal na své další aktivity kapitálovou investici 1 milion eur od fondů Purple Ventures a Nation 1, kterou hodlá využít k dalšímu rozvoji inovativních řešení a akvizici českých i zahraničních partnerů.

Právě Petr Zapletal bude coby Managing Partner stát nad tímto dalším růstem společnosti: „Vstoupit do startupu byla pro mě, jako člověka, který roky vedl jednu z největších pojišťoven v České republice a podílel se na rozvoji ‚tradičních‘ modelů pojištění v rámci pojistného trhu, opravdová výzva. V prodeji vhodných pojistek ke službám či produktům s podporou nejmodernější technologie a jednoduché implementace vidím obrovskou příležitost.“

Petr Zapletal sbíral své rozsáhlé profesní zkušenosti na nejvyšších pozicích v předních finančních institucích. Před vstupem do Tuita působil 13 let jako CEO a předseda představenstva Pojišťovny České spořitelny, zároveň byl členem představenstva pojišťovny Kooperativa. Předtím zastával 5 let pozici CEO a předsedy představenstva Investiční společnosti České spořitelny či vedl Credit Suisse Asset Management.

Právě v mimořádných Petrových zkušenostech v oblasti pojišťovnictví a vedení společností v kombinaci s tou nejmodernější technologií, kterou lze jednoduše implementovat, vnímá Tuito velkou sílu a má ambici stát se jedničkou v CEE regionu. „Věříme, že se nám pod Petrovým vedením podaří získat významné spolupráce a důvěru velkých společností z oblasti e-commerce, které nám umožní zkvalitňovat naše služby a rozšiřovat naši nabídku nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí,“ shodují se Michal Štěrba a Michal Urbánek, co-founderové Tuita.

Petr Zapletal je ženatý, má 2 děti. Baví ho sporty (horské kolo, skialpinismus, golf), cestování a dobré knížky.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS 

Napsat komentář