Lenovo oznámilo rekordní tržby ve 3Q fiskálního roku 2021

Finanční výsledky Lenovo

Skupina Lenovo dnes oznámila rekordní tržby ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2021, které činily 17,2 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o 22 %. Jednalo se o druhé po sobě jdoucí rekordní čtvrtletí napříč všemi hlavními obchodními skupinami. Zisky nastavily nový rekord, kdy příjem před zdaněním v Q3 meziročně vzrostl o 52 % na 591 milionů USD, zatímco čistý zisk se meziročně zvýšil o 53 % na 395 milionů USD. Trvalý růst společnosti Lenovo byl podpořen inovativním produktovým portfoliem, které se rychle přizpůsobilo potřebám práce i studia z domova.

Základní zisk na akcii za třetí čtvrtletí činil 3,31 centů v USA nebo 25,66 HK centů.

“Dosažení rekordního čtvrtletí dvakrát po sobě je odrazem našeho inovativního produktového portfolio a také operačních dovedností, které vedly k růstu ve všech segmentech,” řekl Yuanqing Yang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo. “Rok 2020 byl náročným rokem, který přinesl do našich životů pozoruhodné změny, a Lenovo i přesto dokázalo rychle reagovat na měnící se trh poháněný novými trendy v práci i životním stylu. Nyní jsme schopni vidět výsledky našeho úsilí v oblasti transformace a budeme i nadále investovat do nových technologií a inovací, díky kterým povedeme inteligentní transformaci napříč odvětvími a vytvářet tak udržitelný růst.“

Napsat komentář

HR a Jobs

Revoluce v benefitech se nekoná

[[{“value”:” I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo.

Číst dále »