IFR: Česká republika mezi 15 největších robotických trhů na světě

Annual installations of industrial robots TOP 15 countries World Robotics 2020 Report

Nejnovější zpráva World Robotics Report publikovaná asociací IFR (International Federation of Robotics) předpovídá na příští rok v České republice vyšší poptávku po rozšiřujícím se portfoliu kolaborativních aplikací, zejména v oblasti pick&place, balení a paletizace, zpracování materiálu a montáže.

Automatizace může rovněž sloužit jako efektivní a účinná prevence infekčních chorob. Automatizovaná výroba pomáhá vyhýbat se přímému fyzickému kontaktu a shlukování lidí, čímž podstatně snižuje riziko infekce a umožňuje nepřerušovanou výrobu i v době pandemie. To osloví společnosti z nových průmyslových odvětví, které potřebují nová kolaborativní řešení pro vývoj nových nebo vylepšených robotických aplikací – například ve zdravotnictví či v potravinářském a nápojovém průmyslu.

Podle publikované zprávy IFR patří Česká republika mezi 15 největších robotických trhů na světě. Asociace IFR uvedla, že v roce 2019 patřily v ČR mezi segmenty s nejrychleji rostoucím počtem instalovaných robotických zařízení tyto:

  • Kontrola kvality, testování – 10% roční růst instalací robotů v roce 2019
  • Manipulační operace pro paletizaci – 15% růst
  • Manipulační operace pro balení a přemisťování – 36% růst
  • Manipulační operace pro zpracování materiálu – 47% růst
  • Montáž – 14% růst
  • Nárůst počtu instalovaných robotů byl vloni nejvyšší v odvětví výroby automobilových dílů, motorových vozidel, a v kovodělném a strojírenském průmyslu.

„Mnoho národních vlád považuje krizi za příležitost k modernizaci. Nabízejí podporu digitalizace domácí výroby k dosažení co nejlepšího restartu svých ekonomik,“ řekl Vikram Kumar, generální ředitel pro EMEA ve společnosti OnRobot. „Přestože Česká republika dosáhla v oblasti automatizace velkého pokroku, v penetraci instalovaných robotů stále zaostává za zeměmi jako Jižní Korea nebo Německo. V roce 2021 budou české výrobní společnosti mít velkou příležitost čelit výrobním výzvám prostřednictvím široce dostupných automatizačních technologií – a my jsme připraveni jim pomoci. “

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »