CHCÍPL PES: O zavírací hodině si v našich hospodách rozhodneme sami!

CHCÍPL PES

Několik majitelů restauračních zařízení vyhlásilo občanskou neposlušnost proti neústavnímu jednání vlády a své restaurace a hospody zavřou až ve 22 hodin. Prohlášení zde:

Vláda hodila hospody, bary, kulturu a služby přes palubu. Česko není diktatura! Odteď budeme bránit svoje práva, vzkazují podnikatelé z gastronomie

(Jince, Rokytnice v Orlických horách, 9.12. 2020) ‒ Ani týden neutekl od „vládního otevření“ hospod, restaurací a barů. Vláda za tak krátkou dobu nemá žádná čísla, která by usvědčovala gastronomii jako hlavního viníka zhoršení epidemiologické situace, hystericky ale rozhodla, že ode dneška máme zase zkrátit provozní dobu do osmi večer.

Máme toho dost! Naše podniky budou zavírat ve 22 hodin!

Nejde „jenom o dvě hodiny“, ale ekonomicky zásadní rozhodnutí, jestli přežijeme nebo ne. Na uvolnění jsme čekali a věřili, že bude fungovat slibovaný nový, transparentní systém.
Chápeme závažnost současné epidemiologické situace. Nechceme zlehčovat zdravotní stránku věci. Naopak máme zájem na co nejprůhlednějším a nejsrozumitelnějším zveřejňování informací a faktů o nemoci covid-19.

Jsme ale zklamaní přístupem vlády k řešení situace ‒ chybí koncepce, jasný plán, srozumitelné informování.

My jsme ale situaci nezavinili. Nikdo „shora“ se neptá na naše pocity, na dopady úřednických opatření na naše životy, Andreje Babiše ani jeho ministry netrápí, jestli česká kultura a gastronomie zkrachuje. Lidsky řečeno: vládě je jedno, z čeho budeme zítra žít a jak uživíme svoje rodiny.

Devět měsíců jsme trpělivě snášeli chaotická rozhodování brzda-plyn, o nás bez nás. Trpělivě jsme poslouchali vrchnost, jak v médiích povídá o tom, jak nám vláda pomáhá, ačkoli skutečná pomoc je nulová. Ve skutečnosti nás vláda hodila přes palubu.

Teď už toho máme dost! Máme svoje ústavou zaručená práva, máme svoji zodpovědnost za sebe, svoje kolegy a svoje rodiny. Vládě naše podniky nepatří a nijak se o nás nestará ‒ nemá tedy morální právo rozhodovat o tom, kdy budeme zavírat. Jen my si rozhodneme, kdy bude zavíračka!

Vyhlašujeme proto občanskou neposlušnost ‒ proti neústavnímu jednání vlády je potřeba se bránit!

Kamarádi, hosté, zákazníci i uklízečky, barmani, servírky, kuchaři, provozní, podnikatelé a další kolegové z oblasti gastronomie, pohostinství, ubytování i zábavy ‒ podpořte nás a přidejte se!

  • Odmítáme svalování viny na restaurační zařízení, divadla a bary.
  • Nesouhlasíme se selektivními opatřeními, která diskriminují malé podnikání ve prospěch velkých řetězců.
  • Nechápeme, proč nemají být spuštěny vleky
  • Požadujeme jiný model kompenzací, který bude brát v potaz skutečné ztráty způsobené zavřením našich podniků.

Seznam podniků které se připojili k iniciativě.

Napsat komentář

HR a Jobs

Revoluce v benefitech se nekoná

[[{“value”:” I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo.

Číst dále »