Holešov a Huštěnovice mají nejlepší webové stránky ve Zlínském kraji

Představitelé měst a obcí, které letos uspěly v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, převzali ve čtvrtek 21. dubna oceněni v sídle Zlínského kraje. V kategorii měst zvítězil Holešov, mezi obcemi si prvenství odnesly Huštěnovice. Oba vítězové postupují do celostátního kola soutěže. Oceněným přišli za Zlínský kraj poblahopřát hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro digitalizaci, mládež a sport Jiří Jaroš.

„Děkuji vám za to, jak kvalitně informujete vaše občany prostřednictvím svých webových stránek a že jim předáváte ty správné a potřebné informace, což je zvláště v dnešní době velmi důležité,“ řekl hejtman Radim Holiš.

„Jsme vůbec první Rada Zlínského kraje, která aktivně řeší oblast digitalizace. Připravujeme spoustu nových projektů v oblasti kyberbezpečnosti. ePortál kraje, pracuje se na Digitální technické mapě, chystáme digitalizaci v kultuře a sociální oblasti. Městům a obcím nabízíme pomocnou ruku, protože tato oblast je často velmi složitá. Jsem rád, že zde dnes oceňujeme webové stránky, neboť webové prezentace mohou být obohaceny třeba i o portál občana, případně platební portál,“ uvedl radní Jiří Jaroš.

Krajské kolo soutěže Zlatý erb uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlásilo se do něj celkem 5 měst a 13 obcí. Pro rok 2022 byla výrazně inovována hodnotící kritéria soutěže s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. U webových stránek tak krajská odborná porota hodnotila například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, nabízené elektronické služby, responzivnost webu nebo dostupnost webu v nejběžnějších prohlížečích.

Vítězové v obou kategoriích postupují do celostátního kola soutěže. Jeho výsledky budou vyhlášeny 16. května 2022 na společenském večeru na konferenci ISSS v Hradci Králové

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2022

Nejlepší webové stránky města

1. Holešov
https://www.holesov.cz/
2. Valašské Klobouky
https://www.valasskeklobouky.cz/
3. Vsetín
https://www.mestovsetin.cz/

Nejlepší webové stránky obce

1. Huštěnovice
https://www.hustenovice.cz/
2. Horní Bečva
https://www.hornibecva.cz/
3. Březůvky
https://www.brezuvky.cz/

Více informací:
www.zlatyerb.cz

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS

Napsat komentář