Elon Musk se chystá koupit Twitter za 44 miliard dolarů

Generální ředitel a miliardář Tesly získá společnost v hodnotě 44 miliard dolarů (bilion Kč). Jakmile bude dohoda dokončena, což se očekává do letošního roku, stane se Twitter soukromou společností.

„Svoboda slova je základem fungující demokracie a Twitter je digitálním náměstím, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ uvedl Musk v prohlášení. „Také chci udělat Twitter lepší než kdy předtím a to tím, že vylepším produkt o nové funkce, udělám z algoritmů open source pro zvýšení důvěry, porazím spamovací roboty a ověřím všechny lidi.“

Akcie Twitteru v pondělí odpoledne vzrostly o více než 5 %. „Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Twitteru za každou kmenovou akcii 54,20 dolaru v hotovosti,“ uvedla dnes firma. Akcie podniku dnes posílily o téměř 5,7 procenta a uzavřely obchodování na 51,70 dolaru.

Padesátiletý podnikatel, který je také generálním ředitelem raketového vývojáře SpaceX, řekl, že chce bojovat proti trollům na Twitteru, a navrhl změny prémiové služby Twitter Blue, včetně snížení její ceny a zákazu reklamy. Miliardář je také hlasitý zastánce kryptoměn, proto lze očekávat prosazování této měny jako možnost platby na Twitteru.

Dříve v pondělí Musk řekl: „Doufám, že i moji nejhorší kritici zůstanou na Twitteru, protože to je to, co znamená svoboda slova.“ Minulý týden Musk řekl, že zajistil financování ve výši 46,5 miliardy dolarů na nákup Twitteru a pokračoval ve vyjednávání se společností.

Twitter se tak po devíti letech přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: allnews.cz

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář

burza index Praha
Ekonomika

Nový index PX START

Pražská burza zavádí od 18. 12. 2023 výpočet nového indexu PX Start (ISIN CZ0160000035). Součástí indexu jsou všechny akcie obchodované na trhu START, v současné

Číst dále »
Generated by Feedzy