Delivery Hero spouští vlastní fond rizikového kapitálu

Delivery Hero DX Ventures

Přední světová platforma pro doručování Delivery Hero zahrnující i českou společnost Dáme jídlo oznámila spuštění nového fondu rizikového kapitálu DX Ventures. Na nákupy menšinových podílů v rychle rostoucích inovativních firmách vedených jejich zakladateli poskytla fondu jen v první fázi 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Nezávisle spravovaný fond má mandát nasměrovat prostředky do firem působících v celé řadě oblastí – od služeb na vyžádání, přes technologie výroby a přípravy potravin až po umělou inteligenci, fintech a logistiku.

Tým DX Ventures bude usilovat o propojení globálních poznatků na úrovni Delivery Hero spolu s místním know-how ze zhruba 50 zemí, kde skupina působí. Zakladatelům startupů v rané fázi životního cyklu (seed), nebo na úrovni 1. či 2. investičního kola, hodlá při budování jejich společností pomáhat nejen kapitálově, ale také skrze mentoring, strategické poradenství a sdílení zkušeností i odborných znalostí v rámci Delivery Hero.

Během příštích 18 měsíců je cílem fondu DX Ventures uskutečnit zhruba 10 transakcí. Po vyčerpání objemu kapitálu určeného pro první fázi se má objem prostředků postupně dál navyšovat. Skupina Delivery Hero je svým podnikatelským a inovativním myšlením známá. Začínající podniky podporuje prostřednictvím rizikového kapitálu již řadu let. DX Ventures tak už při svém spuštění spravuje portfolio 18 investic s celkovou hodnotou 900 milionů eur. Jedná se o výsledek akvizic, jež v minulosti uskutečnila skupina Delivery Hero a budou do budoucna spravovány právě týmem DX Ventures. Součástí tohoto portfolia jsou mimo jiné i podíly v globálně úspěšných společnostech jako Rappi, Glovo a Impossible Foods.

Napsat komentář

Events

Fresh IT 2023 za dveřmi

Přijďte 30.3.2023 na FRESH IT – 7. ročník odborné konference pro IT profesionály. Na programu celého dne jsou nejnovější změny a trendy v oblasti informačních

Číst dále »