Threads zavádí uživatelské rozhraní pro zájem o příspěvky s posouváním do strany pro všechny uživatele

Po testování s vybranými uživateli v posledních několika měsících Threads nyní zavádí své uživatelské rozhraní pro zájem o příspěvky s posouváním do strany pro všechny uživatele. Uživatelé Threads (v mobilní aplikaci) nyní budou moci posunout doprava, aby naznačili, že se jim příspěvek líbí a chtějí vidět více tohoto typu obsahu, nebo doleva, aby signalizovali, že je nezajímá.

Nyní tedy existuje způsob, jak ovlivnit algoritmus Threads a zlepšit doporučení, která vám aplikace ukazuje, což by mohlo být velkým krokem ke zlepšení udržení a zapojení uživatelů.

A opravdu, Threads potřebuje své vlastní indikátory. Dosud byla Threads do značné míry závislá na Instagramu a vašich zájmech v této aplikaci. Ale způsob, jakým lidé používají každou aplikaci, je velmi odlišný, a často doporučení, která mi dává na základě mé aktivity na IG, nejsou ta, která chci na Threads. Proto je to dobrý krok a uživatelské rozhraní je intuitivní. Threads jen musí doufat, že se tato zpráva dostane ke všem uživatelům, protože i když je tato funkce nyní dostupná, předpokládám, že většina lidí o ní buď nebude vědět, nebo ji nebude používat, pokud Threads nepřistoupí k explicitnějšímu způsobu komunikace této změny.

Ale je to dobrá aktualizace, která pomůže zpřesnit a zlepšit zážitek z Threads a ideálně ukázat lidem více toho, co mají rádi. A jak Threads zpřesňuje své algoritmické párování, mohlo by to hrát významnější roli při poskytování funkčnější náhrady za Twitter.

Tým Threads se snaží vyhnout politickým diskusím a určitým dalším prvkům, aby se vyhnul toxicitě, která nakonec udusila Twitter, ale někteří uživatelé chtějí vidět tento typ obsahu, aby byli během dne informováni. Toto by mohl být způsob, jak to Threads lépe usnadnit, aniž by politika ovládla aplikaci.

Jedinou další otázkou pak je, jaké budou další důsledky tohoto systému podobného hlasování nahoru a dolů. Bude Threads používat tyto posuny jako indikátor popularity obecně? Budou měřeny na úrovni příspěvku nebo profilu?

Například pokud účet dostává hromady posunů doleva, pravděpodobně to naznačuje, že lidé nemají rádi jeho obsah, což by mohlo vést k tomu, že bude penalizován algoritmem na úrovni účtu. Nevíme, jak k tomu Threads přistoupí, ale je to další prvek zpětné vazby, který by mohl vést k mapování zapojení uživatelů.

Zdroj: socialmediatoday.com

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář