YouTube již nebude povolovat alkohol, hazard a politické reklamy ve svých nejvýznamnějších reklamních jednotkách

YouTube ads

YouTube oznámil novou sadu omezení pro své prominentní reklamy v tiráži, aby snížil expozici a přidružení k určitým typům obsahu v aplikaci.

Jak uvedl Axios, YouTube přestane přijímat reklamy Masthead z celé řady odvětví, včetně alkoholu, hazardních her, léků na předpis a volebních a politických reklam.

„Od pondělí budou zakázány reklamy, které obsahují veškerý obsah související s hazardními hrami offline nebo online, včetně sportovních sázek a kasinových her. Zákaz se bude vztahovat také na reklamy propagující prodej alkoholu a také na značky na alkoholické nápoje, které výslovně neuvádějí odkazy na prodej, zatímco reklamy, které podporují kandidáta na úřad, budou také zakázány. Reklamy politické povahy, stejně jako vydávané reklamy, budou posuzovány případ od případu. “

Tím se sníží zásah těchto kampaní prostřednictvím této konkrétní reklamní jednotky, což by vzhledem k povaze propagace Mastheadů mohlo mít dopad různými způsoby.

Reklamní jednotky Masthead zabírají horní část obrazovky v aplikaci YouTube a poskytují značnou pozornost značkám prostřednictvím prémiového umístění.

YouTube také v roce 2019 zpřístupnil reklamy Masthead pro připojené televizory, což poskytuje ještě rozsáhlejší příležitost k dosahu – zejména s ohledem na pokračující nárůst diváků připojených televizí na YouTube.

Díky tomu jsou reklamní jednotky vyhledávanější možností – ale YouTube také zjistil, že díky své důležitosti se stal klíčovým bodem pro ty, kteří chtějí učinit prohlášení před nadcházejícím hlasováním nebo volbami. Což by vzhledem k potenciálu expozice mohlo způsobit, že bude zneužito.

O reklamách se začalo mluvit v loňském roce, kdy americký prezident Donald Trump zakoupil slot pro Masthead na celé dva dny přede dnem voleb, spolu se samotným dnem voleb.

To poskytlo Trumpově kampani významnou výhodu v expozici v aplikaci a zároveň potenciálně sladění samotného YouTube s kampaní z hlediska optiky. Výsledkem je, že YouTube konkrétně zrušil celodenní rezervace reklam Masthead a poskytl širší přístup k této možnosti, na rozdíl od jediného dominantního hráče. YouTube také na období loňského roku přestal v USA zobrazovat politické reklamy, aby se předešlo možnému nepokoji uprostřed otázek ohledně výsledku.

Tato nová změna dále zdůrazňuje potenciální rizika, která YouTube vidí v poskytování takové široké expozice svým 2 miliardám uživatelů, a zatímco tato změna nebude mít dopad na většinu inzerentů na YouTube (reklamy Masthead Ads stojí podle New York Times přibližně 2 miliony dolarů denně), jedná se o významnou aktualizaci procesu YouTube, která prostřednictvím své aplikace podtrhuje rostoucí znepokojení nad společenským vlivem.

Zdroj: socialmediatoday.com

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář

Generated by Feedzy