Ye prohlásil, že má rád Hitlera, platformu Parler nekoupí

Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ye v rozhovoru s Alexem Jonesem řekl, že “má rád (Adolfa) Hitlera” a v jiné části, že “má rád i nacisty”. Podle společnosti Parlement Technologies, která síť vlastní, rozhodnutí o neuskutečnění prodeje padlo už v listopadu a nesouvisí s rapperovými nejnovějšími výroky.

Ye nabídku ke koupi Parleru podle agentury AP podal v říjnu. Parlement Technologies a West tehdy uvedli, že transakce bude dokončena do konce roku, cena ani další podrobnosti nebyly známy. Nyní ale vlastník Parleru informoval, že obě strany „ve svém zájmu“ od transakce v polovině listopadu upustily.

Ye v poslední době budí kontroverze výroky na sociálních sítích i při rozhovorech. „Každá lidská bytost má něco hodnotného, čím může přispět, především Hitler,“ řekl také rapper v rozhovoru s webem InfoWars, během něhož měl na hlavě černou masku zakrývající celý obličej.

Twitter opět dočasně zablokoval Yeův účet kvůli tomu, že na něm zveřejnil svastiku spojenou s Davidovou hvězdou, tedy symboly nacismu a judaismu. Rapper naznačil, že půjde o symbol jeho prezidentské kampaně v roce 2024. Majitel této sociální sítě Elon Musk to potvrdil. Napsal, že „dělal vše, co bylo v jeho silách. Nicméně (Ye) znovu porušil naše pravidlo o podněcování k násilí. Jeho účet bude dočasně zablokován“.

Parler patří mezi pravicově orientované platformy, které se objevily v éře bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jsou na ní pravicoví, krajně pravicoví a libertariánští uživatelé, kterým slibuje jen minimální nebo žádnou moderaci obsahu.

Ye měl účty na sociálních sítích, včetně Twitteru, zablokované už před časem, a spolupráci s ním kvůli jeho výrokům rozvázaly módní značky Gap, Balenciaga a Adidas i jeho agentura Creative Artists Agency.

TZ

Foto: Shutterstock

Napsat komentář