Whalebone vyrazí do zahraničí s programem V4 Startup Force

V4 Startup Force

Čtyři softwarové startupy ze zemí visegrádské čtyřky se letos opět zúčastní programu V4 Startup Force, jehož partnerem je i český inkubátor UP21. Českým zástupcem bude projekt Whalebone, který se zaměřuje na zpracování kyberhrozeb pomocí cloudu. Doplní ho ještě maďarský H4, slovenský Virtual Everything a polský Renderro. Hlavním cílem programu, který startuje již 6. května v Budapešti, je podpora startupů ze zemí visegrádské čtyřky v navazování vztahů s korporacemi aktivními v regionu a potenciálními lokálními partnery. Rovněž pomáhá propagovat posilování obchodních vztahů mezi partnerskými zeměmi.

„Těší nás, že i letos můžeme spolupracovat na pokračování dalšího ročníku V4 Startup Force. Zároveň jsme rádi, že má Česká republika v letošním programu kvalitního zástupce, jako je Whalebone, který má unikátní možnost získat zdarma v zahraničí nové zkušenosti, kontakty a obchodní příležitosti,“ říká Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21, který již pomohl prosadit se úspěšným startupům, jako je Shipvio, Sens nebo Spaceflow.

„Úkolem Mezinárodního visegrádského fondu je posílení vztahů mezi zúčastněnými zeměmi a využití synergie k vytváření příležitostí k rozvoji byznysu. Právě startující program je toho skvělým příkladem, protože zajišťuje nezávislou příležitost k rozvoji startupů a pomáhá s hledáním nových příležitostí ke spolupráci,“ uvádí Andor F. Dávid, výkonný ředitel Mezinárodního visegrádského fondu.

Český startup Whalebone, který se programu zúčastní, se specializuje na ochranu počítačové sítě proti činnostem malwaru a jeho infekcím. Díky cloudu dokáže globálně shromažďovat informace o bezpečnostních incidentech a zajišťuje prakticky okamžité reakce – síť je tedy chráněna ihned bez potřeby ladění konfigurace či instalování softwaru. Díky tomu funguje se všemi zařízeními bez rozdílu, ať už se jedná o počítač, smartphone, tablet, tiskárnu, televizor nebo lednici.

Startupy představí software pro virtuální realitu, testování kvality produktů a cloud pro filmaře Dále se programu zúčastní maďarský startup H4, který je členem mezinárodní skupiny, jež nabízí softwarové nástroje pro měření a optimalizaci kvality produktů, především pro dodavatele v automobilovém průmyslu. Slovenský Virtual Everything zase vytváří softwarová řešení pro virtuální a rozšířenou realitu. Pomáhá tak společnostem s posilováním a rozšiřováním prodejů, marketingem, vývojem produktů a rozvojovými aktivitami pro zaměstnance. Čtveřici doplňuje ještě polský Renderro, který zajišťuje výkonné cloudové rozhraní s velkokapacitním úložištěm určené pro animátory, filmové tvůrce, grafiky, designéry či architekty.

Program V4 Startup Force potrvá 14 dní, jeho součástí je bezplatný mentoring a rozvojový program pro zúčastněné startupy, které získají příležitost prezentovat se před předními regionálními korporacemi. Cesta zahrnuje zastávky ve všech hlavních městech zemí visegrádské čtyřky, tedy v Budapešti, Praze, Bratislavě a Varšavě.

Napsat komentář