ÚOHS povolil fondu Trigea ze skupiny Partners koupit Arkády Pankrác

Arkády Pankrác

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil českému nemovitostnímu fondu Trigea ze skupiny Partners koupit majitele pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Arkády Pankrác momentálně prostřednictvím firmy Atrium Pankrác vlastní izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022. Agentura Bloomberg v polovině loňského roku informovala, že je obchodní centrum na prodej odhadem za 6,4 miliardy korun.

„Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti pronájmu nemovitostí, tedy bytů a nebytových prostor. Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal rozhodnutí o povolení spojení, které již nabylo právní moc,” uvedl ÚOHS.

Celé obchodní centrum přešlo pod G City loni na jaře, do té doby vlastnil čtvrtinu obchodního centra jeho developer, německá společnost ECE Projektmanagement. Centrum Arkády Pankrác bylo dokončeno v roce 2008 a zahrnuje zhruba 40 000 metrů čtverečních plochy k pronájmu. Ta je z 96 procent pronajata.

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019 a zaměřuje se na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. V roce 2022 dosáhl fond růstu obratu o 61 procent na 121 milionů korun, zisk měl 30 milionů korun a klientům spravoval portfolio šest miliard korun.

Fond působí v České republice, na Slovensku a v roce 2022 se zaměřil i na polský retailový trh. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre, kancelářská budova Explora Business Centre v pražských Butovicích, plzeňské Obchodní centrum Rokycanská, Retail park Ostrava nebo Retail park Haná Olomouc.

Do finanční skupiny Partners patří dále také projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.

TZ

Napsat komentář