Uber končí v Rusku, Yandex koupil jeho podíl

Uber Yandex Rusko

Americká společnost Uber končí své působení v Rusku. Ruský technologický gigant Yandex oznámil, že koupil za 702,5 milionu dolarů (zhruba 15 miliard Kč) její podíl ve společném podniku pro provoz taxislužby. Yandex se tak stane jediným vlastníkem podniku s názvem Yandex.Taxi. Informovala o tom agentura Reuters.

Yandex již v roce 2021 koupil od Uberu podíly v jejich několika společných podnicích zaměřených na doručování jídla a na technologie automatického řízení.

V současnosti odchody firem z Ruska vyžadují souhlas zvláštního výboru ruské vlády. Je to důsledek odlivu kapitálu a rozsáhlých hospodářských sankcí ze strany západních zemí po loňském zahájení ruského útoku na Ukrajinu.

Pravidla zavedená v prosinci stanoví, že prodej ruských aktiv zahraničními podniky je povolen v případě, že prodávající po nezávislém ohodnocení těchto aktiv poskytne slevu 50 procent. Společnost Yandex uvedla, že transakce potřebný souhlas získala, o žádné slevě se však nezmínila.

TZ

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »