TikTok testuje Stories

Instagram je má, Facebook také, stejně jako YouTube, LinkedIn a Snapchat, zatímco Twitter se jejich verze zbavil. Proč by si tedy TikTok nevyzkoušel také formát Stories?

Jak sdílel expert na sociální média Matt Navarra, platforma nyní přesně toto dělá, probíhá test Stories.

Stejně jako u jiných možností Stories, příběhy TikTok zmizí po 24 hodinách a budou zobrazeny na skládacím panelu na levé straně v hlavním kanálu aplikace. Uživatelé by pak mohli klepnout na příběhy od lidí a profilů, které sledují, a klepnout na rámečky příběhů, označené šedými pruhy ve spodní části displeje příběhu.

Příběhy TikTok přicházejí s vyhrazenou kamerou a tokem vytváření, který se opět zobrazí v levé části hlavní obrazovky, což usnadňuje vyhledávání a vytváření příběhů, které lze následně sdílet v aplikaci.

Což se zdá trochu divné, že? Myslím tím, že levá část displeje zakrývá hlavní obrazovku videa, která se jeví jako méně než ideální uživatelské rozhraní, a zároveň to vypadá, jako by TikTok se svým zaměřením na krátká videa již ve skutečnosti nepotřeboval vlastní možnost Stories. Že ano?

No ano i ne. Právě teď je TikTok na prahu další fáze růstu, přičemž platforma pokračuje v přidávání dalších uživatelů a analytici odhadují, že se do konce tohoto roku stane další miliardovou sociální aplikací. Tím by se to srovnalo s Instagramem a jednalo by se o jednu z pěti velkých aplikací v prostoru (spolu s Facebookem, YouTube, IG a WhatsApp).

Což je úžasné, zvláště s ohledem na způsob, jakým Facebook dokázal tak dlouho dominovat. Omezením růstové kapacity společnosti TikTok je v současné době efektivní monetizace.

Krátké video poskytuje méně příležitostí ke zpeněžení, protože nemůžete vměstnat reklamy před nebo doprostřed videa jako na Facebooku a YouTube. V hlavním kanálu TikTok je také méně prostoru pro efektivní umístění reklamy, kromě vkládání promo akcí mezi uživatelské klipy, což omezuje potenciál příjmů TikTok.

Minulý měsíc TikTok rozšířil maximální délku klipů TikTok na 3 minuty – ze 60 sekund – zatímco přidání nástroje Stories by také poskytlo více možností obsahu a příležitostí k vložení reklamy. TikTok také stále vyvíjí své obchodní nástroje pro živé přenosy a další monetizační nástroje pro tvůrce streamování, které v kombinaci rozšíří možnosti příjmů platformy a učiní z ní úplnější nabídku, která přesahuje hlavní zdroj krátkých, chytlavých klipů.

Další možnosti také poskytnou tvůrcům větší kapacitu k vytvoření jejich komunit.

I když se to může zdát jako další kopie Stories, a může se to zdát trochu mimo, zpočátku to v širším schématu skutečně dává smysl.

Zdroj: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář