Tesla postaví v Šanghaji továrnu na baterie

Tesla auto baterie

Americký výrobce elektromobilů Tesla postaví v Šanghaji na východě Číny novou továrnu na baterie. Závod bude schopen ročně vyrobit 10.000 jednotek pro skladování energie zvaných megapack. Automobilka miliardáře Elona Muska to uvedla v neděli na Twitteru.

Megapack je velká baterie, která může pomoct stabilizovat energetické sítě a zabránit výpadkům proudu. Tesla už má továrnu na megapacky v Kalifornii, která jich také vyrábí 10.000 kusů ročně. Tato kapacita se rovná přibližně 40 gigawatthodinám úložiště energie.

Musk na Twitteru uvedl, že nový čínský závod bude součástí stávajícího obrovské továrny na výrobu elektrických vozidel Tesly v Šanghaji. Stavební práce začnou ve třetím čtvrtletí a výrobu podnik chce zahájit ve druhém čtvrtletí roku 2024. Vyrobené baterie se budou prodávat do celého světa, uvedla agentura Nová Čína.

Tesla využije přední dodavatelský řetězec baterií v Číně ke zvýšení výkonu a snížení nákladů na lithium-iontové bateriové jednotky megapack. Chce uspokojit rostoucí poptávku po skladování energie po celém světě, protože svět přechází k využívání více obnovitelné energie. Tesla generuje většinu svých peněz z podnikání s elektrickými auty, ale Musk se zavázal rozšířit obchod se solární energií a bateriemi na zhruba stejnou velikost, uvedla agentura Reuters.

TZ

Napsat komentář