Taktické cvičení složek IZS v Tanvaldu

[[{“value”:”

V Tanvaldu se v areálu Základní školy v ulici Sportovní uskutečnilo taktické cvičení složek IZS, v rámci kterého policisté zařazeni v prvosledových hlídkách zasahovali proti aktivnímu střelci.

Cíly tohoto cvičení bylo vyhledání a zneškodnění pachatele, procvičení koordinace zasahujících policistů, komunikace, spolupráce, zajištění objektu pro bezpečný vstup záchranářů ke zraněným osobám, transport zraněných osob z areálu a provedení kontroly celého objektu. Policisté do tohoto cvičení zapojili také strážníky tanvaldské městské policie, kteří se s nimi podíleli na zajištění příjezdových komunikací v bezprostřední blízkosti školy. Samozřejmě z taktických důvodů nemůžeme k detailům modelových situací, postupům a činnosti zasahujících policistů na místě poskytovat více informací. Naše poděkování ovšem také v tuto chvíli patří pracovníkům a dobrovolníkům jabloneckého a tanvaldského Českého červeného kříže, kteří se podíleli nejen na přípravě tohoto taktického cvičení, ale také se ho i aktivně zúčastnili.

Závěrem můžeme konstatovat, že nacvičováním zákroků v mimořádných situacích policisté zcela jistě zvyšují svoji připravenost a neustále zdokonalují předávání informaci nejen mezi sebou, ale také i směrem k ostatním složkám Integrovaného záchranného systému.

TZ/Policie

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Napsat komentář