Systém elektrického napájení pro metro ve Stockholmu

Stockholm metro

Region Stockholm Extended Metro Administration vybral společnost Siemens Mobility jako dodavatele trakčních napájecích stanic (měníren) a rozvoden pro nové rozšíření tratí metra ve Stockholmu. Jedná se o prodloužení žluté linky metra z Odenplanu do Arenastadenu, a prodloužení modré linky do Barkarby na severozápadě a do Nacka a Söderort na jihovýchodě. Kromě toho bude modrá linka napojena na zelenou linku ve stanici Gullmarsplan, mezi Fridhemsplanem a Älvsjö bude postavena nová trať. Projekt je v hodnotě zhruba 21 milionů EUR. Práce začnou okamžitě a dokončení bude trvat několik let. Dodávky budou probíhat postupně během celého projektu.

Rozsah projektu:

  • Projekční návrh, zhotovení technické dokumentace, dodávka, montáž, kontrola, testování, uvedení do provozu pro celkem 15 trakčních napájecích stanic, 28 rozvoden a kabelizace pro plně funkční instalaci.
  • Trakční napájecí stanice se skládá z rozvaděče 36 kV, usměrňovacích jednotek, stejnosměrného rozvaděče 750V, řídicích jednotek a pomocných napájecích systémů.
  • Rozvodna se skládá z rozvaděče 36 kV, transformátoru 33 / 0,42 kV a řídicího systému.
  • Kabelizace zahrnuje šachty a pokládku kabelů 33 kV a kabelu 750V mezi stanicemi Akalla a Barkarby.
  • Funkční odpovědnost za všechny komponenty.

Napsat komentář