SUSE bude nově fungovat jako zcela samostatná společnost

SUSE EQT

Společnost SUSE minulý týden oznámila nové strategické partnerství s investiční skupinou EQT. Společná strategie je udržet dynamiku růstu, rozšiřování produktové základny a expanzi společnosti SUSE jakožto nezávislé podnikové entity.

Dokončení akvizice SUSE od současného vlastníka (společnosti Micro Focus) do investorské skupiny EQT je podmíněno vypořádáním s akcionáři a obvyklým schválením regulátory, jehož dokončení se očekává počátkem roku 2019.

Po sedmi letech nepřetržitého růstu je společnost SUSE připravena přejít od firmy Micro Focus pod hlavičku společnosti EQT, která je zkušenou investorskou skupinou zaměřenou na vývoj v oblasti softwarového průmyslu. Ve vlastnictví Micro Focus a díky velkým investicím společnost SUSE vyrostla na pozici předního poskytovatele softwarově definované infrastruktury a dodavatele podnikových řešení s otevřeným zdrojovým kódem.

Žádné změny v managmentu, partnerstvích a produktech

Od partnerství s EQT společnost SUSE očekává, že bude schopna dále využívat vynikajících tržních příležitostí jak v oblasti operačního systému Linux, tak i ve vznikajících skupinách produktů ve světě dalších infrastrukturních řešeních na bázi open source. Pozici generálního ředitele SUSE bude i nadále zastávat Nils Brauckmann. Společnost SUSE se po dokončení akvizice přesune do další fáze svého vývoje a bude působit globálně jako nezávislá společnost. Aby společnost SUSE zajistila kontinuitu, neočekává se žádná změna v personálním obsazení společnosti, ve vztazích se zákazníky, v partnerstvích, nabídce produktů a služeb. Všechny závazky k vedení open source a ke klíčovým open source komunitám zůstanou taktéž nezměněny.

Stává se z nás plně samostatná firma

„Partnerství SUSE a EQT vnímáme v pražské pobočce pozitivně,“ komentuje akvizici regionální manažer SUSE pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Kořen. „Slibujeme si od něj nejen ještě větší samostatnost a nezávislost, než tomu bylo doposud, ale také výrazný přísun kapitálu v podobě investic do dalšího růstu společnosti formou náboru nových zaměstnanců, akvizic a rozšiřování našeho portfolia open source řešení.”

Trh a potenciál SUSE

Podle společnosti SUSE je akvizice akvizice skupinou EQT dobře načasována, protože tržní poptávka po digitální transformaci, která je založena na softwarově definované infrastruktuře (SDI) a technologiích pro poskytování aplikací s otevřeným zdrojovým kódem, se zvyšuje. Organizace se stále více zaměřují na open source technologie a řešení pro transformaci jejich podnikání. Další investice a podpora umožní pokračovat SUSE ve svých inovacích, expanzi a růstu klíčových obchodních aktivit. Růst společnosti bude jak organický, tak prostřednictvím dodatečných akvizic.

V souladu se svou 25letou historií chce SUSE pokračovat ve svém rozvoji a obchodním modelu pro open source technologie a aktivně se i nadále podílet v komunitách a projektech, které přinášejí podnikům open source jako vysoce kvalitní, spolehlivé a použitelné řešení. Tento skutečně otevřený open source model, kde se zákazník může svobodně rozhodnout kterou cestou se vydá, a nemusí se nutně rozhodnout pro použití kódu SUSE, je zakotven v kultuře SUSE, odlišuje společnost na trhu a je klíčem k jejímu úspěchu.

Vedení SUSE a EQT má za cíl zůstat i po tomto evolučním kroku pro své zákazníky silnými partnery a i nadále je podporovat v růstu a úspěšnosti jejich podnikání.

Napsat komentář