Správný vozík ve správnou chvíli na správném místě

Truck Call

Zajistit vhodný průmyslový vozík a řidiče na správné místo a ve správný čas je pro manažery flotily manipulační techniky často obtížný úkol.

Novinka Truck Call od společnosti Linde Material Handling umožňuje uživatelům digitálně zadat takovéto přepravní úkoly a výrazně zjednodušit a urychlit komunikaci mezi manažery flotily a řidiči.

Typický každodenní příklad: kvůli nepříznivým dopravním podmínkám má nákladní auto převážející zboží zpoždění a na dvůr přijíždí později, než se předpokládalo. Je proto potřeba jej vyložit velmi rychle. Kdybyste jen věděli, kde se právě nachází vhodný vysokozdvižný vozík. Co dělat? Vyrazíte ho hledat po areálu? Budete telefonovat na všechny strany? Požádáte řidiče kamionu, aby počkal?

Pro takové případy i mnoho dalších podobných nyní společnost Linde Material Handling nabízí lepší řešení – novou aplikaci Linde Truck Call. Tato aplikace usnadňuje přidělování neplánovaných přepravních úkolů a zajišťuje rychlejší komunikaci mezi supervizory a řidiči. „V zásadě funguje jako moderní taxi,“ vysvětluje Marietta Landsmann, senior manager pro digitální produkty v Linde Material Handling. „Taxislužba například obdrží pokyn ‚Můžeme si objednat taxi pro osm lidí na adresu X?‘ Tento požadavek se pak rozesílá všem řidičům minibusů dané společnosti, dokud jeden z nich nepotvrdí a dopravu nepřijme.“

Vývojáři aplikace Linde Truck Call přenesli tento princip na logistické procesy společností s menší flotilou vysokozdvižných vozíků. Stažení aplikace a registrace se provádí prostřednictvím Google Playstore. Pak již musí manažer flotily jen vytvořit na webovém portálu nebo v aplikaci virtuální duplikáty vozíků včetně příslušných konfigurací a vlastností. Aplikace se poté nainstaluje do mobilních telefonů řidičů. Jakmile se objeví požadavek na přepravu nebo vyskladnění, odpovědná osoba vloží relevantní informace do systému a ten automaticky pošle zprávu všem příslušným řidičům. Ti práci buď přijmou, nebo odmítnou.

Obzvlášť v menších společnostech musí manažeři flotily manipulační techniky zastat spoustu úkolů, a nemají proto čas obcházet areál a hledat vhodný vozík pro konkrétní práci. V budoucnu jej budou schopni najít rovnou od svého stolu. Zákazníci, kteří už aplikaci testovali, informovali o výrazném zvýšení efektivity jejich flotily vozíků.

Další výhodou nového řešení je integrovaná dokumentační funkce. Pokud si například řidič všimne při přemisťování zboží nějakého poškození, může ho snadno zaznamenat díky zabudované funkci fotoaparátu. Prostřednictvím aplikace může také pohodlně potvrdit dokončení přepravní úlohy.

Napsat komentář