Společnost Siemens otevřela plně automatizovanou továrnu na výrobu baterií

Northern Drilling Ltd

Společnost Siemens otevřela v Trondheimu v Norsku plně automatizovanou továrnu na baterie. Tento výrobní závod bude vyrábět baterie pro námořní sektor, včetně lodí, plošin a dalších provozních instalací na pobřeží.

Továrna je zcela automatizovaná, tj. od vybalení jednotlivých výrobních dílů až po testování konečného modulu jsou všechny procesy výrobní linky plně digitalizovány. Při maximálním vytížení bude moci na osmi plně robotických pracovních stanic vyrábět 55 bateriových modulů denně. Jedna baterie se skládá z devíti bateriových modulů a každý modul se skládá z 28 bateriových článků. Podle společnosti Siemens se jedná „o jedno nejmodernějších robotických výrobních zařízení na světě“.

„Očekáváme, že tento trh v budoucnu výrazně poroste, což je hlavním důvodem, proč jsme investovali do vývoje bezpečných a spolehlivých bateriových řešení,“ říká Bjørn Einar Brath, vedoucí sekce pro pobřežní řešení. „Norské společnosti jsou lídrem v oblasti elektrifikace plavby, ale výrazný zájem projevili i společnosti z dalších zemí. Nová továrna Siemens bude tak sloužit pro celý mezinárodním trh.“

Tyto baterie jsou určeny především pro elektrické trajekty, rybářské lodě, lodě a čluny pro průmyslové využití (např. zásobování) a pobřežní instalace. Továrna v Trondheimu již obdržela první zakázku na sestavení baterií pro vrtnou plošinu West Mira, která patří mezinárodní vrtné společnosti Northern Drilling. Bude to první vrtná plošina na světě, která bude využívat tyto moderní bateriové systémy.

Nově postavené vrtné zařízení West Mira je navrženo tak, aby fungovalo za všech povětrnostních podmínek a obsluhovalo až šest ropných vrtů v Severní moři. Využití nového bateriového řešení umožní společnosti West Mira snížit roční spotřebu paliva o 12 %, roční emise oxidu uhličitého o 15 % a roční emise oxidu dusíku o 12 %.

„V Trondheimu máme kompetenční centrum pro elektrická a hybridní řešení s dlouholetými zkušenostmi. To zaujalo náš globální management, takže nyní jsme odpovědní za vývoj nových bateriových systémů,“ říká Anne Marit Panengstuen, výkonná ředitelka společnosti Siemens.

Zdroj: Enterprise IoT Insights

Napsat komentář

Government

Ochrana oznamovatelů

Ministerstvo spravedlnosti připravilo metodiku ke směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie

Číst dále »