Premiéru soutěže nápadů pro sociální podniky ovládli studenti z Vysokého Mýta

Získat nové nápady pro sociální podniky a podpořit podnikavost. To byl hlavní cíl soutěže, jejíž první ročník uspořádalo v pardubické enteria areně Centrum Kosatec společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. A to s pomocí Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK) a Pardubického kraje.

„Pardubický kraj systémově a dlouhodobě podporuje sociální podnikání. A to jak formou přímých dotací, tak i vzděláváním a osvětou,“ řekl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Tato forma podnikání často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním a dosahování zisku je pro sociální podnik stejně důležité jako zvyšování jeho veřejného prospěchu,“ sdělil Pavel Šotola. Ten generátor nápadů na téma rozvoje sociálního podnikání v Pardubickém kraji velmi uvítal.

Akce Společně pro sociální podnikání: soutěž nápadů přinesla zajímavé myšlenky a nápady i nové pohledy v oblasti sociálního podnikání.

„Šlo také o jedinečnou příležitost potkat se především s mladými lidmi, kteří mají chuť pracovat a vytvářet něco nového,“ podotkl radní Pavel Šotola, jenž byl též členem poroty soutěže.

V té zvítězil nápad studentů Střední školy technické Vysoké Mýto, jehož hlavním záměrem je větší začlenění vozíčkářů mezi leteckou komunitu. „Chceme dokázat, že u létání nemusí být vozíčkáři jen v rolích pasažérů nebo pasivních pozorovatelů,“ prohlásil mentor projektu, učitel Střední školy technické Vysoké Mýto Martin Štěpánek, který měl z premiéry soutěže skvělé dojmy.

„Jsme rádi, že jsme zvítězili a ověřili si, že náš projekt dává smysl. I proto bychom ho rádi dotáhli do zdárného konce. Máme radost také z toho, že cítíme velkou podporu školy,“ dodal Martin Štěpánek.

„Vítězství v soutěži nápadů je pro nás obrovský úspěch. Je to pro nás další motivace k tomu, abychom naše snažení posunuli dál,“ svěřil se člen vítězného týmu, student Jakub Fous, jemuž celá akce dává smysl hlavně proto, že by rád pomohl splnit vozíčkářům jejich sen.

„Premiéra soutěže se vydařila. Sešla se nám řada zajímavých nápadů. Když se rozpracují, mohou být i podnikatelsky zajímavé,“ nechala se slyšet regionální projektová manažerka CzechInvestu v Pardubickém kraji Lenka Loučková a dodala, že by i v příštím roce chtěli organizátoři pokračovat v nové tradici.

„Naší snahou je zvýšit povědomí o sociálním podnikání a zároveň i podpora podnikavosti. A tím rovněž zlepšení celkové socioekonomické situace v regionu,“ shrnul ředitel regionální kanceláře CzechInvestu pro Pardubický kraj Tomáš Vlasák.

Zdroj: Pardubický kraj

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS

Napsat komentář