Pavel Richter jmenován technickým ředitelem výroby pro projekt INDIA 2.0

Pavel Richter

Pavel Richter převezme k 1. listopadu 2018 v Pune funkci technického ředitele výroby v rámci projektu „INDIA 2.0,“ který vede značka ŠKODA. Šestačtyřicetiletý manažer bude zodpovědný za výrobu všech modelů v indickém závodě v Pune. Personální restrukturalizace je součástí projektu „INDIA 2.0.“ V rámci tohoto projektu bude ŠKODA pod vedením Gurpratapa Boparaie řídit modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu.

Pavel Richter působí ve společnosti ŠKODA AUTO od roku 2000 a od té doby pracoval v různých manažerských pozicích jak v České republice, tak v zahraničí. V roce 2011 se stal ředitelem závodu společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách. Od roku 2014 byl Richter v hlavním výrobním závodě Mladé Boleslavi zodpovědný za výrobu modelů OCTAVIA, RAPID a KAROQ

V rámci projektu INDIA 2.0 je značka ŠKODA zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu. Ten do realizace tohoto záměru investuje jednu miliardu eur, a to především mezi lety 2019 až 2021. Nové produkty bude ŠKODA vyrábět lokálně, na bázi subkompaktní platformy MQB A0, nejprve se zaměřením na Indii (MQB-A0-IN).

V dalším kroku bude automobilka prověřovat i možnosti exportu vozů vyrobených v Indii. ŠKODA a Volkswagen na této platformě vyvinou různé modely. Modelová ofenzíva začne v roce 2020 vozem v segmentu SUV. Aby plánované modely maximálně splňovaly potřeby indických zákazníků, sází ŠKODA od samého začátku na maximální blízkost k trhu. Technický vývoj nových produktů tak bude probíhat primárně v Indii. V této souvislosti automobilka plánuje, že bude na místě postupně vytvářet nová pracovní místa.

ŠKODA AUTO India Private Ltd. nabízí v současné době čtyři modelové řady: ŠKODA RAPID, ŠKODA OCTAVIA, ŠKODA SUPERB a ŠKODA KODIAQ. Modelové řady OCTAVIA, SUPERB a KODIAQ se vyrábí v Aurangabádu spolu s dalšími modely koncernových značek Audi a Volkswagen. Model ŠKODA RAPID sjíždí z linky závodu Pune, kde se vyrábí také modelové řady VW Polo, VW Vento, VW Ameo a motory.

Napsat komentář