Meta zpřístupňuje vícejazyčné jazykové modely (MMS) pro maximalizaci začlenění

Meta se snaží pomoci většímu počtu uživatelů ve více regionech maximalizovat konektivitu a dostupnost, a to prostřednictvím otevřených zdrojů svých modelů Massively Multilingual Speech (MMS), které jsou již schopny přeložit více než 1 100 jazyků a dialektů z celého světa.

Jak vysvětlila Meta: „Mnohým světovým jazykům hrozí zánik a omezení současné technologie rozpoznávání řeči a generování tento trend jen urychlí. Chceme lidem usnadnit přístup k informacím a používat zařízení v jejich preferovaném jazyce a dnes oznamujeme řadu modelů umělé inteligence (AI), které by jim v tom mohly pomoci.“

Meta říká, že její modely MMS dokážou také identifikovat více než 4 000 mluvených jazyků, což poskytuje významnou kapacitu pro propojení a integraci více regionů v budoucnu.

Modely MMS společnosti Meta umožní ostatním v rámci výzkumné komunity stavět na její překladatelské kapacitě, díky níž bude do datové sady přidáno více jazyků, což jim umožní žít v nových formách.

To slouží nejen důležité archivní hodnotě, ale také to zajistí větší konektivitu, protože nové technologie se dostanou do nových regionů a více lidí se snaží tyto nové nástroje využívat k interakci.

Je to důležitý krok pro služby rozpoznávání řeči a nástroje pro uchování, které mohou poskytnout okno do historie. A jak se posouváme do nové éry, kdy lidé stále více mluví nebo píší, bude začlenění také kritickým prvkem při usnadňování v globálním měřítku.

Pokud se generativní umělá inteligence stane tak všudypřítomnou, jak se předpokládalo, bude to skutečně důležité, a proto je oznámení společnosti Meta s otevřeným zdrojovým kódem tak významné.

Zdroj: socialmediatoday.com

 

Napsat komentář