Martin Puchwein je Country Presidentem skupiny Novartis Group v ČR

Martin Puchwein

Společnost Novartis dnes oznámila jmenování Martina Puchweina novým Country Presidentem pro Českou republiku. V této funkci povede celou skupinu Novartis Group Czech Republic, tedy společnosti Novartis, Sandoz i Alcon na českém trhu. Ve funkci střídá Tubu Albayrak, která byla nově jmenována generální ředitelkou onkologické divize Novartis na rakouském trhu.

Martin Puchwein doposud zastával klíčovou funkci generálního ředitele obchodní jednotky Pharmaceuticals v divizi Innovative Medicines Novartis s.r.o. V jejím rámci úzce spolupracoval s ostatními divizemi Novartis Group a prohloubil tak svou znalost českého prostředí. V České republice je Novartis také aktivním členem oborové Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která sdružuje 36 předních farmaceutických společností působících na našem trhu.

Martin Puchwein nastoupil do skupiny Novartis v roce 2010 v rámci její generické divize Sandoz. Později působil mimo jiné v divizi Pharmaceuticals německé pobočky Novartis. Před příchodem do Novartis Group pracoval pro Boston Consulting Group a absolvoval doktorandské studium na Spolkové vysoké technické škole v Curychu (EHT Zürich). Martin Puchwein se narodil v roce 1977, je ženatý a má dvě děti.

Napsat komentář