LinkedIn zruší přes 700 pracovních míst

Sociální síť LinkedIn, která patří společnosti Microsoft, kvůli poklesu poptávky zruší přes 700 pracovních míst. V e-mailu zaměstnancům, který firma zveřejnila na svém webu, o tom informoval šéf společnosti Ryan Roslansky. Firma podle něj také ukončí svou aplikaci zaměřenou na Čínu. Síť LinkedIn, pro niž pracuje kolem 20.000 lidí, slouží zejména k hledání práce i zaměstnanců. Tržby generuje prodejem reklamy a také zpoplatněním služeb profesionálům v oblasti náboru a prodeje.

Společnost LinkedIn zvýšila tržby v každém čtvrtletí uplynulého roku. Ve škrtech pracovních pozic se přidává k ostatním technologickým společnostem, včetně své mateřské firmy. Sektor nyní redukuje pracovní sílu kvůli zhoršení výhledu globální ekonomiky. Za posledních šest měsíců bylo v technologických oborech po celém světě zrušeno přes 270.000 pracovních míst, uvádí server Layoffs.fyi.

Roslansky uvedl, že cílem snížení počtu pracovních pozic v týmech prodeje, provozu a podpory je zefektivnit činnost podniku a zrychlit rozhodování. Firma na druhou stranu zavádí 250 externích pozic, o něž se mohou ucházet i ti, jejichž místo bylo zrušeno.

LinkedIn k 9. srpnu ukončí svou aplikaci InCareer v Číně. Firma se tak rozhodla kvůli sílícímu tlaku tamních regulačních úřadů už na konci roku 2021.

„Navzdory počátečnímu pokroku se InCareer potýkala s tvrdou konkurencí a náročným makroekonomickým prostředím, což nás nakonec vedlo k rozhodnutí tuto službu ukončit,“ sdělil podnik uživatelům webových stránek. LinkedIn si přítomnost v Číně zachová, aby firmám, které tam působí, pomohl najímat a školit zaměstnance mimo tuto zemi, uvedl mluvčí společnosti.

Microsoft, který firmu LinkedIn koupil zhruba za 26 miliard dolarů (asi 553 miliard Kč) v roce 2016, v posledních měsících oznámil škrty zhruba 10.000 pracovních míst.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS 

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy