LinkedIn zdůrazňuje příležitosti pro B2C marketéry

LinkedIn předkládá B2C marketérům novou prezentaci na základě svého nejnovějšího průzkumu, který ukazuje, že uživatelé LinkedIn mají obecně více peněz na utrácení a také více chtějí utrácet za luxusní zboží než uživatelé na jiných platformách.

Na základě svého výzkumu „Meet the Member“ z roku 2023 se LinkedIn spojil se společností Interpret, aby poskytl nové přehledy klíčových trendů, které by se mohly promítnout do vašich marketingových plánů.

Za prvé, LinkedIn poznamenává, že ve srovnání s aktivními uživateli na jiných platformách vydělávají členové LinkedIn vyšší průměrné příjmy na domácnost (+19 %) a také si nárokují větší medián vlastněných aktiv (+9 %).

A uživatelé LinkedIn chtějí utrácet za špičkové produkty a zkušenosti:

„Životní styl a status jsou pro členy LinkedIn důležité. Rádi jsou v popředí trendů a produktových inovací a často využívají jejich sítě, aby objevili ty nejlepší produkty a služby a ovlivnili nákupní rozhodnutí.“

Jak je vidět v bublinovém grafu (nahoře), na základě dat se členové LinkedIn těší na větší nákupy, zatímco další poznatky zdůrazňují, jak si cení toho, aby byli informováni o nejnovějších inovacích.

Téměř polovina (47 %) plánuje v příštím roce investovat do velkého nákupu pro sebe a dva z pěti plánují nákup luxusního zboží v příštím roce.
61 % členů uvedlo, že by rádi vlastnili nejlepší verzi nebo model něčeho, co je k dispozici, a 58 % uvedlo, že chtějí být prvními, kdo zavede novou technologii, obojí vyšší než na jakékoli jiné platformě.
Členové využívají své sítě k objevování nejlepších produktů (68 %) a 71 % dává doporučení přátelům a rodině, což je v obou případech vyšší než u ostatních sítí.

 

To nemusí být velkým překvapením pro obchodníky s high-end produkty, ale stojí to za zmínku v širším kontextu a může poskytnout další podněty k zamyšlení pro vaše plánování.

Údaje o členech LinkedIn také zdůrazňují, jak se členové cítí při používání platformy, což také souvisí s jejich nákupním myšlením.

To jsou některé zajímavé poznámky, které by mohly ukázat na nové příležitosti v rámci platformy LinkedIn pro širší škálu produktových reklam a obsahu.

A přestože B2B marketing zůstává hlavním zaměřením LinkedIn, stojí za to zvážit, jak jednotliví uživatelé k aplikaci přistupují a co by to mohlo znamenat pro váš dosah.

Zdroj: socialmediatoday.com

 

Napsat komentář