Koch Industries dokončila akvizici společnosti Infor

Koch Industries Infor

Investiční společnost Koch Industries dokončila akvizici společnosti Infor, do které poprvé investovala již v roce 2017, odkupem zbývající části od Golden Gate Capital. Kromě spolupráce v oblasti investic je Koch také jedním z klíčových zákazníků Infor, když využívá jeho řešení v oblasti plánování podnikových zdrojů (ERP), řízení lidských zdrojů, řízení dodavatelského řetězce, správy majetku a finančního řízení.

Společnost Infor nyní funguje jako samostatná pobočka Koch Industries a bude nadále vedena současným manažerským týmem ze své centrály v New Yorku. Akvizice poskytla Infor podporu jednoho z nejvýznamnějších kapitálových zdrojů v technologickém oboru. Infor díky tomu již investoval více než 4 miliardy dolarů do produktového vývoje s cílem inovovat své odvětvově-specifická řešení CloudSuites, jež řeší nejdůležitější výzvy svých 68 000 zákazníků.

Dokončení akvizice přináší společnosti Koch možnost urychlení vlastní digitální transformace, přičemž poskytne firmě Infor zdroje a specifické know-how k dalšímu rozvoji v oblasti kritických aplikací pro nejrůznější odvětví jako výroba, retail a distribuce. Naopak platforma Infor Healthcare Operations Platform and Interoperability Solutions pomůže firmám z holdingu Koch rozšířit dosah v odvětví zdravotnictví, kde již mají aktivity v oblasti výroby lékařských zařízení, farmacie a dodávek nemocničního materiálu.

„Připojením se ke Koch Industries začíná nová kapitola naší historie,“ řekl Kevin Samuelson, výkonný ředitel společnosti Infor. „Umožňuje nám to soustředit se na dlouhodobé cíle a zaměřit se na řešení pro specifická odvětví, jež zákazníkům pomáhají modernizovat a zlepšovat své podnikání.”

„Bylo jasné již od začátku, že unikátní přístup společnosti Infor a jejího inovativního týmu jsou zárukou vysoké hodnoty na trhu,“ řekl Jim Hannan, výkonný viceprezident a ředitel podnikového segmetu v Koch Industries. „Chceme poděkovat Golden Gate Capital za produktivní partnerství a srdečně vítáme 17 000 zaměstnanců Infor pod křídly Koch Industries.“

Detaily transakce nebyly zveřejněny.

Napsat komentář