KNTB získala dotaci téměř 50 milionů korun na revitalizaci rehabilitace

[[{“value”:”

Krajská nemocnice T. Bati získala dotaci v hodnotě 49 500 000 Kč na revitalizaci rehabilitačního oddělení. Projekt „Rozvoj rehabilitační péče Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“ je financován Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR a nemocnici přinese moderní prostory pro rehabilitační terapie.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně je mimo jiné centrem vysoce specializované traumatologické péče I.typu. Na fungování traumacentra se podílí prakticky všechna oddělení nemocnice, zdravotní péčí na něj navazuje také právě rehabilitační oddělení. V rámci zmíněného projektu dojde k rekonstrukci a rozšíření oddělení i modernizaci samotné rehabilitační péče, která pomáhá pacientům po těžkých úrazech k návratu do běžného života.

Předmětem projektu jsou stavební úpravy v prostorách rehabilitačního oddělení, a to lůžkové části i ambulancí, změnou projde také část budovy určená pro rehabilitační terapie a zázemí pro zdravotníky i pacienty. „Veškeré ambulance budou centralizovány do přízemí budovy, a to včetně 12 cvičeben pro individuální rehabilitace, součástí prostor je i prostorná tělocvična. Na místě stávajícího atria vzniknou dostavbou nové prostory pro ergoterapeutické místnosti. Součástí stavebních úprav bude také vybourání starého bazénu, na jeho místě budeme mít provoz fyzikální léčby. Lůžková část oddělení zůstane v 8. podlaží, dojde však k její celkové modernizaci,“ uvedl primář Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Pavol Skalka.

Rekonstrukce Rehabilitačního oddělení KNTB má klíčový význam pro léčebné prostředí, bude přínosem pro zdravotníky i pacienty z hlediska plánování a vykonávání rehabilitačních terapií, důležitá je také jejich dostupnost a odpovídající kapacita. Výsledkem by měla být moderní infrastruktura rehabilitační péče odpovídající současným požadavkům a standardům v daném oboru. Projekt jako takový byl zahájen na konci března tohoto roku, momentálně probíhá projekční fáze, se stavebními pracemi se začne začátkem příštího roku 2025, hotovo by mělo být do jeho konce.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Napsat komentář