HP chce do konce fiskálního roku 2025 zrušit až 12 procent pracovních míst

Americký výrobce počítačů HP se chystá do konce finančního roku 2025 zrušit 4000 až 6000 pracovních míst, což je až 12 procent jeho celosvětové pracovní síly. Firma to uvedla ve své úterní zprávě o hospodaření za finanční rok 2022. V jeho čtvrtém čtvrtletí podniku klesly tržby o 11 procent na 14,8 miliardy dolarů (348,7 miliardy Kč). Prodej osobních počítačů se snižuje, protože domácnosti i podniky omezují kvůli růstu inflace výdaje.

„Mnohé z nedávných problémů, které jsme zaznamenali v roce 2022, budou pravděpodobně pokračovat i v roce 2023,“ uvedla po zveřejnění výsledků finanční ředitelka HP Marie Myersová. Firma nyní zaměstnává kolem 50.000 lidí.

HP odhaduje, že v souvislosti s restrukturalizací a dalšími náklady vynaloží přibližně jednu miliardu dolarů – téměř 600 milionů dolarů ve fiskálním roce 2023 a zbytek rozloží mezi následující dva roky.

Pracovní místa snižuje celá řada technologických společností, například Meta Platforms, internetový prodejce Amazon či výrobce síťového zařízení Cisco. Snížení prodeje osobních počítačů obdobně dopadá i na konkurenční firmy. V pondělí společnost Dell oznámila pokles tržeb za třetí čtvrtletí o šest procent. Finanční ředitel společnosti Tom Sweet uvedl, že makroekonomické faktory včetně inflace a rostoucí úrokové sazby budou na zákazníky působit i v příštím roce.

Akcie společnosti HP si po zveřejnění zprávy připisovaly po skončení obchodování více než dvě procenta.

TZ

Foto: Shutterstock

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS

Napsat komentář