Gazeley v Evropě přechází pod značku GLP

logistika b2b

Společnost Gazeley oznámila, že po akvizici z roku 2017 přechází pod značku GLP. Společnost GLP navíc oznámila, že proběhly všechny potřebné kroky pro uzavření akvizice portfolia logistických parků a dalších nemovitostí skupiny Goodman ve střední a východní Evropě, což zajistí společnosti GLP strategickou přítomnost v jedenácti zemích.

Společnost GLP aktuálně vlastní aktiva v hodnotě více než sedm miliard dolarů ve Spojeném království, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Polsku a v Nizozemsku. Převzetím dalších aktivit v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku rozšíří GLP své působení do jedenácti zemí, a stane se tak jedním z mála investorů v oblasti logistiky s celoevropským dosahem.

Nick Cook, prezident společnosti GLP Europe k tomu říká: „Od vstupu na trh v roce 2017 společnost GLP strategicky rozšiřovala své působení tak, aby splnila nároky investorů a zároveň naplňovala svou strategii rozvoje v celém evropském regionu. Trh s nemovitostmi v oblasti logistiky ve střední a východní Evropě se podle nás rozvíjí díky růstu e-commerce, dostupnosti velkých distribučních uzlů napříč Evropou a také díky urbanizaci a zajímavým makroekonomickým indikátorům.“

Přírůstky do portfolia společnosti jsou situovány na klíčových logistických trasách po celém regionu, kterými lze dosáhnout i do oblastí, kde se rozvíjí e-commerce a distribuce. To přitáhne nové zákazníky a zároveň umožní podporu růstu stávajících zákazníků, kteří chtějí rozšířit své dodavatelské kapacity do dalších částí Evropy. Aby se nově získaným regionům dostalo odpovídající podpory i do budoucna, zaměstnanci skupiny Goodman ve střední a východní Evropě budou dále pracovat pro GLP a pomáhat s rozvojem aktivit v Evropě.

Společnost Gazeley si za posledních 30 let získala reputaci jednoho z předních investorů a developerů logistických areálů v Evropě. Zpočátku působila jako externí developer pro Walmart a postupně své aktivity rozšířila po Velké Británii a po celé Evropě prostřednictvím různých obchodních společností. Od roku 2017, kdy se společnost Gazeley stala majetkem GLP, která si tímto krokem zajistila vstup na evropský trh s logistickými nemovitostmi, se zdvojnásobila nejen geografická působnost společnosti, objem spravovaných nemovitostí, ale také počet jejích zaměstnanců. Na této cestě se jí podařilo také do svých řad získat několik strategických zaměstnanců.

Úplným přijetím identity GLP se společnost otevřela novým příležitostem, rychlejší adaptaci inovativních procesů a celosvětovému působení, což společnosti pomáhá udržet si náskok před ostatními. Přestože změny ve společnosti přináší mnoho výhod, její hodnoty ani způsoby fungování se nemění. Jejím cílem i nadále zůstává rozšiřování a zkvalitňování služeb, zefektivnění komunikace a další posilování stávajících vztahů.

Při akvizici středoevropského portfolia poskytovala právní poradenství společnost Kirkland & Ellis. Greenberg Traurig a Kinstellar měly na starosti právní poradenství v jednotlivých zemích. Cushman & Wakefield se zapojila v roli poradce GLP a celou akvizici financovaly Goldman Sachs a Citi.

Napsat komentář