Fond Genesis Capital získal majoritu v AV Media

Fond Genesis Capital získal majoritu v AV Media

Fond Genesis Capital koupil majoritu ve společnosti AV Media, která dodává audiovizuální techniku. Akvizice firmy s ročním obratem kolem 1,3 miliardy korun by měla být dokončena v listopadu po schválení antimonopolním úřadem. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Cenu ani výši podílu nezveřejnily.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal spojení posuzovat ve čtvrtek, uvedl to na svých internetových stránkách. Genesis Capital kupuje mateřskou společnost AV Media Visual Communication prostřednictvím firmy SC Czech AFJ. Úřad fúzi posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí vydá do 20 dnů.

Podíl v AV media si ponechají dva ze tří zakladatelů. Nově se stanou akcionáři také klíčoví manažeři skupiny. Společným záměrem je urychlit růst skupiny, ať už formou expanze produktového portfolia, či formou vybraných akvizic v regionu.

Podnikání AV media tvoří design a integrace kompletních audiovizuálních řešení pro zákazníky ze školství, veřejné správy, kultury a komerční sféry a dodávky kompletních technologických řešení pro pořadatele konferencí, výstav, společenských, kulturních a sportovních akcí. Skupina prostřednictvím Brill AV Media rozvíjí obchodní aktivity i v Polsku.

„Spojujeme síly se zkušeným managementem, který dokázal vybudovat silnou pozici AV Media v regionu střední Evropy a má i jasnou vizi, kam by měla skupina dále růst. Platí, že trh audiovizuálních technologií se veze na vlně digitalizace a rostoucí potřebě efektivní komunikace právě s pomocí různorodých technologických řešení. To nahrává specialistům jako AV Media, kteří jsou schopní vhodné řešení nalézt a případně nové technologie integrovat s těmi stávajícími,“ uvedl Jiří Kolísko z Genesis Capital Equity.

Společnost AV MEDIA vznikla na podzim 1992. Od roku 2000 začala skupina pronajímat audiovizuální techniku a postupně začala technicky zajišťovat celé akce. Skupina zaměstnává přes 200 pracovníků a ve finančním roce 2023 očekává konsolidované tržby na úrovni 1,3 miliardy korun.

Genesis Capital nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti fondům soukromého kapitálu s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur.

TZ

Napsat komentář