Equal Pay Day 2021 – Počítejte s námi

Počítejte s námi EPD 2021

Letos se bude konat již 12. ročník Equal Pay Day. Konference se uskuteční od 26. března do 1. dubna 2021. Čeká vás atmosféra plná inspirace, sdílení, silných myšlenek i motivace a příležitost setkat se s úspěšnými ženami nejen z Česka, ale i ze zahraničí. V rámci akce tradičně proběhne řada mentoringových setkání, které naváží na odbornou konferenci.

Hned první jméno jedné z vystupujících slibuje opravdu unikátní zážitek pro všechny zúčastněné. Online formát nám totiž umožňuje přivítat i v této době takové osobnosti jako je například britská odbornice na péči o pleť, a hlavně úspěšná podnikatelka a lektorka Antonia Burrell, která byla hvězdou českého Equal Pay Day v roce 2017. A nebude to jen ona, kdo svým příběhem předá inspiraci a také onu velmi důležitou energii potřebnou pro realizaci jakýchkoli rozhodnutí či změn. Na konferenci vystoupí mimo jiné i Daniela Hlaváčková, Market Head Slovakia společnosti Mars, která je partnerem letošního ročníku.

Konference navíc otevírá témata týkající se nejen rovnosti platů, ale i další otázky vztahující se k postavení žen v práci. Vodící myšlenkou letošního ročníku budou Women Empowering Principles – projekt UN WOMEN, jehož realizace by měla přispět k většímu zapojení  žen do rozhodovacích pozic, ke změnám ve firemních kulturách firem i zvýšení spokojenosti zaměstnanců.

Jim bude věnován prostor nejen v rámci konference, ale jistě i u “mentoringových stolů”, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí celé akce. A to v momentě, kdy vše probíhá online. „Ženy, které se rozhodly věnovat svůj volný čas ostatním ženám, přicházejí připravené velmi otevřeně předat to, co se ve svém životě už naučily, a ty, které přicházejí v rámci mentoringu k jejich stolům, se velmi živě a otevřeně ptají na to, co je zajímá. Právě otevřenost je tím, čeho si všechny přítomné ženy velmi užívají – nikdo nikoho nezkouší, k ničemu nenutí, za nic nehodnotí, s nikým nesrovnává – je tam prostě vše, co se v reálném životě bohužel nezažívá tak často,“ popisuje jedinečnou atmosféru akce Lenka Šťastná, prezidentka pořádající veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR.

Díky účasti na letošním online 12. ročníku se z pohodlí svého domova či kanceláře dostanete do blízkosti osobností, které často znáte jen z novin nebo televize. Zjistíte, že to jsou skvělé dámy, kterých se můžete na cokoliv zeptat. Úspěch v jejich profesi jim umožnil načerpat řadu zkušeností, myšlenek, o které jsou připraveny se podělit. Byla by škoda u toho nebýt, protože za 7 dní se můžete dozvědět mnohem více než během dlouhého studia. To vše v milém, přátelském a energií nabitém prostředí.

Equal Pay Day je symbolický den, upozorňující na rozdíly v odměňování mužů a žen. Jde o globální osvětovou kampaň organizace Business & Professional Women International. Upozorňuje na stále trvající problém nerovnosti v odměňování žen a mužů, tzv.  Gender Pay Gap. Jde o veřejně známý a dostupný údaj, který se počítá ve všech zemích světa. V Česku letos tento den připadá na 16. března.

Vstupenky na 12. ročník Equal Pay Day lze do konce února zakoupit v rámci předprodeje za zvýhodněné ceny. Proto přijměte naše pozvání, dopřejte si čas pro sebe a nechte se inspirovat těmi, kterým na budoucnosti postavení žen v jejich zaměstnání záleží.

Napsat komentář