Equal Pay Day 2020 – ŽENY POMÁHAJÍ ŽENÁM

EqualPayDay 2020

Protože 11. ročník konference Equal Pay Day začne přesně za dva měsíce a BPWCR slaví 10. výročí založení, rozhodla se významně podpořit ženy, které chtějí měnit společnost, aby se konference mohly zúčastnit a nabídnout jim 10 výhodných dnů.

Lenka Šťastná, prezidentka BPWCR k tomu říká: “Chceme dát příležitost všem ženám, aby mohly přijít na konferenci, kde se na aktuální otázky postavení žen v práci díváme především ženskou optikou, kde ženy podporují ostatní ženy, a kde se ale nevyhýbáme ani názorům a pohledům mužů.”

Následujících 10 dní, tedy až do 5. února 2020, nabízí BPWCR vstupenky za zvýhodněnou cenu 3200 Kč (standardní cena je 5700 Kč) za plný program. Ženy si  mohou v těchto deseti dnech také pořídit zvýhodněnou vstupenku pouze na páteční konferenční program (2700 Kč oproti standardní ceně 5300 Kč).

O vstupenky mohou žádat i ženy, které jsou v tíživé finanční situaci. BPWCR žádosti o vstupné na Mentoringový den hradí ze svého Stipendijního fondu. Žádosti je možno vyplnit na www.bpwcr.cz/stipendijni-fond/

KDY: 27.-28.3. 2020EPD pasek vyska
KDE: Clarion Congress Hotel Praha

 

Jaké je letos hlavní téma konference? Klíčovým motivem je role žen v udržitelném byznysu.

Lenka Šťastná vysvětluje, že ženy čelí v byznysu jiným výzvám než muži. Důležité je, podle ní, najít společnou řeč, naučit se ve vztahu k mužům lépe komunikovat a vnímat také jejich názor na otázky související s odpovědným podnikáním a postavení žen v něm. Firmy, které odpovědně přistupují k různým potřebám svých zaměstnanců prokazatelně dosahují lepších ekonomických výsledků. Pohled na ženy v byznysu je přesto stále zatížen řadou předsudků a stereotypů. O nich se bude na Equal Pay Day také diskutovat.

 Na konferenci se bude mluvit i tom, jak je to s rozdíly v odměňování mužů a žen. O tom, proč Česko stále v tomto ohledu patří mezi nejhorší evropské země, a zda je naše společnost debatě na téma rovnosti skutečně otevřená, nebo jestli některá témata raději bagatelizujeme.

V této souvislosti se objevuje pojem „Respect Gap at Work“. Také o něm bude na konferenci řeč. Česká republika, na rozdíl od řady dalších zemí EU, neměří nerovnost mezi ženami a muži v jejich podílu na neplacené práci (péče o rodinu). Má například právě tato práce v české společnosti odpovídající respekt?

Konference opět přivítá řadu významných hostů z Česka i ze zahraničí, a to včetně sobotního programu, který je už tradičně celý věnován mentoringu.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »