Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou

Credit Card Czech Republic

Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Kreditní karty jsou mezi Čechy populární nejen při nakupování v kamenných obchodech, ale především při nákupu na eshopech. „Na konci roku pozorujeme nárůst jejich použití na českých eshopech o čtvrtinu, na zahraničních dokonce o 40 %,“ říká Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank a dodává: „novoroční výprodeje jsou díky zvýhodněným cenám ideálním časem na nákup například elektroniky či domácích spotřebičů. Výhodné ceny pak mohou být ještě lákavější díky možnosti připojení věrnostních programů na kreditní kartu.“

Každý čtvrtý Čech přitom během nakupování z peněženky vytáhne převážně kreditku. Dalších 15 % ji kombinuje s debetní kartou. Výhradně debetní kartou pak platí přibližně polovina dotázaných Čechů (53 %).

Jak ukázal průzkum UniCredit Bank, tak i lidé, kteří kreditní kartu používají denně, často neznají všechny její výhody. Téměř 60 % dotázaných Čechů neví, že kreditní karta je forma úvěru. Při jejím využití k placení za zboží využívají prostředků banky, ne svých vlastních. Pouze 42,5 % dotázaných ví, že u kreditních karet mají bezúročné období, při kterém jim neběží žádné úroky. „Koncept kreditních karet je v Česku sice na vzestupu, ovšem stále se setkáváme s mnoha mýty. V UniCredit Bank se snažíme klienty informovat o všech možnostech, které u své banky mají a tím i využít její plný potenciál,“ doplňuje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Napsat komentář