Český productboard představil verzi 3.0

productboard

Český startup productboard, který nabízí unikátní nástroj pro produktový management, spustil v průběhu dubna novou verzi systému, kterou označuje názvem productboard 3.0. Ta nově nadějnému startupu, jenž má kanceláře v Praze a americkém San Franciscu, umožňuje rozšířit zákaznickou základnu o větší firmy a korporace, které mají desítky nebo i stovky produktových týmů.

Kromě vylepšení systému se productboardu podařilo vyrůst od začátku roku o 29 lidí. Vedení společnosti navíc v březnu na pozici VP of product posílil Andrej Danko, který mimo jiné přináší šestileté zkušenosti ze společnosti SAP, kde působil na pozici global director of product & engineering. Andrej je také expertem na umělou inteligenci (AI) a pomůže tak nadějnému startupu udělat productboard ještě automatizovanější a chytřejší. V květnu se k productboardu jako VP of customer success & growth přidá také Zach Anderson, který přes pět let působil v Hootsuite, kde to dotáhl až na global VP of customer success and services.

Startup productboard, který řídí Hubert Palán ze San Francisca a Daniel Hejl starající se o vývojářský tým v pražské kanceláři, si od nové verze slibuje další růst. Společnost má dnes 1 900 zákazníků z celého světa, a to především z řad firem do 500 zaměstnanců.

Vedle vyjmenovaných novinek umí productboard 3.0 sdílet informace z jednotlivých produktových týmů napříč celou firmou, a to díky novému systému nastavení práv a přístupů.

K dalšímu růstu pomáhá vedle nedávno oznámené investice také úspěšné tažení firmy za ziskem nového talentu, a to především z řad vývojářů. Productboard od počátku letošního roku podepsal smlouvu s 29 novými členy týmu, ovšem pro naplnění ambiciózních plánů, které si Hejl s Palánem vytyčili, potřebuje firma do konce roku vyrůst ještě takřka dvojnásobně.

Productboard se netají ambicí vybudovat globálně úspěšnou firmu, která se jednoho dne stane startupovým jednorožcem, tedy firmou s hodnotou přesahující miliardu dolarů. Palán s Hejlem nespoléhají jen na to, že se jim podařilo najít díru na trhu, ale také na otevřenou firemní kulturu a důraz na vzdělávání všech členů týmu. To v kombinaci s předními českými i světovými investory, kteří do startupu investovali bezmála 20 milionů dolarů, dává pět let staré firmě zářné vyhlídky. Dnes se mezi zákazníky productboardu řadí třeba Autodesk, Avast, Zendesk, Unity nebo například firma UiPath, která bývá označována za nejrychleji rostoucí technologickou firmu světa.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »