Česká pošta začala pro balíky využívat 150 samoobslužných výdejen OX Point

Česká pošta boxy

Česká pošta začala využívat 150 samoobslužných výdejních boxů pro balíky společnosti OX Point. Zařadila je do své sítě Balíkovna, která zahrnuje 5 500 výdejních míst na poštách nebo u partnerů.

„Balíkovna se snaží vyhovět koncovým zákazníkům a nyní služby rozšířila díky spolupráci se společností OX Point o bezkontaktní doručování, o které je v posledních měsících enormní zájem. Během pandemie covidu se bezkontaktní doručování osvědčilo napříč trhem. Balíkovna jde tomuto trendu naproti a nabízí svým klientům další možnost, jak rychle a bez problémů převzít svoji zásilku,” uvedla ředitelka Balíkovny Lenka Kristová.

Výdejní schránky OX Point využívá i další balíkový dopravce WeDo. Vlastní samoobslužné výdejní boxy má mimo jiné Zásilkovna, která jich v tuzemsku pod názvem Z-Box provozuje 2 500, a dále Alza.cz, DPD nebo GLS.

Balíkovna ročně doručí více než deset milionů balíků z několika tisíc nejvýznamnějších e-shopů, mezi které patří Alza, Mall, Aukro, Datart, Megaknihy, Pilulka nebo Notino. Výdejní místa jsou vedle poboček pošty také v obchodních centrech, na nádražích, obecních úřadech nebo v menších obchodech.

Společnost OX Point disponuje výdejními boxy po celé České republice. Umístěné jsou například v Praze, Plzni, Hradci Králové, Brně nebo Ostravě, ale i menších městech, jako jsou Klatovy nebo Prachatice.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Napsat komentář