Atmedia zvýší příští rok ceny reklamy o 15 procent

Mediální zastupitelství Atmedia, které na českém trhu obchodně zastupuje 29 tematických televizních stanic, zdražilo pro příští rok reklamní prostor v průměru o 15 procent. Důvodem je vysoká poptávka po televizní reklamě. Atmedia to uvedla v tiskové zprávě.

„Reklamní prostor na televizních stanicích v našem portfoliu je ze 100 procent vyprodaný, proto musíme řadu klientů bohužel odmítat,“ uvedla generální ředitelka Michaela Suráková. Také z toho důvodu se Atmedia snaží rozšiřovat portfolio tematických stanic. Jedná s několika klienty, kteří mají v plánu vstoupit na český trh s novými televizními projekty.

Mediální zastupitelství Primy Media Club, které nabízí i reklamu pro kanály zastupitelství Atmedia, oznámilo pro příští rok průměrné zvýšení cen o 14 procent. Skupina Nova zdraží v průměru o 12 procent.

Vedle klasické televizní reklamy nabízí Atmedia také další reklamní formáty od sponzorských vzkazů přes product placement nebo teleshopping. Zadavatelům televizní reklamy nabízí také možnost spojit svou značku se světovými sportovními akcemi, z nichž většinu vysílají televizní stanice z portfolia zastupitelství Atmedia exkluzivně. K nejžádanějším sportovním událostem patří Formule 1 na televizních stanicích Sport 1 a Sport 2, cyklistické závody Giro d’Italia, Tour de France a La Vuelta nebo grandslamové tenisové turnaje Australian Open, Roland Garros a US Open na televizní stanici Eurosport 1.

Do portfolia zastupitelství Atmedia patří jak lokální, tak mezinárodní televizní kanály z televizních skupin, jako jsou AMC Networks, Warner Bros, Discovery, The Walt Disney Company, Sony Pictures Television nebo slovenská JOJ. Největší zastoupení mají filmové a seriálové stanice následované dokumentárními, sportovními, rodinnými nebo dětskými kanály. Oslovují měsíčně v průměru 5,5 milionu televizních diváků ve věku od čtyř let, což je 57 procent celé televizní populace. Jejich průměrný podíl na sledovanosti je okolo pěti procent.

TZ

Napsat komentář