AAA AUTO ve střední Evropě prodalo 70 000 aut

TOP 10 nejprodávanějších vozů v síti AAA AUTO v roce 2020

Přestože musela síť AAA AUTO, provozovaná společností AURES Holdings, v loňském roce kvůli vládním opatřením řadu týdnů v různých zemích prodávat auta pouze on-line, dosáhla i tak pátého nejlepšího prodejního výsledku ve své bezmála třicetileté historii. Ze 70 000 prodaných automobilů se tradičně nejvíce prodalo v České republice, následovalo Slovensko, Polsko a Maďarsko. V České republice skupina se 40 000 vozy udržela pozici největšího domácího prodejce automobilů v rámci jednoho podnikatelského subjektu. I přes pandemii skupina loni překonala hranici celkového počtu 2,5 milionu zákazníků, které obsloužila od roku 1992.

Nejoblíbenějším prodávaným vozem v celé skupině je již dlouhodobě Škoda Octavia. Tahounem je obzvláště v České republice a na Slovensku, kde obsadila s přehledem první místa. V Polsku obsadila třetí pozici, v Maďarsku čtvrtou. Druhé a třetí místo u nás i na Slovensku drží další dva velmi oblíbené modely, kterými jsou Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Naopak v Polsku a Maďarsku je dlouhodobě nejoblíbenější Opel Astra, která je na Slovensku na 9. příčce, v České republice dokonce až na 29. Druhou příčku si pak v těchto zemí drží shodně Ford Focus.

V roce 2020 poprvé za 29 let, kdy AAA AUTO působí na trhu, získaly v České republice největší oblibu vozy kombi. Pořídilo si je více než 29% zákazníků, tedy o 5% více než v roce 2019. Jen o sto lidí méně si koupilo hatchback.

Benzínové automobily si i letos volila většina zákazníků, a to z 52%. Automobilů s alternativním pohonem se prodalo trojnásobné množství oproti předchozímu roku. Již téměř čtvrtina Čechů a Slováků volí automobil s automatickou převodovkou. V Polsku je automat preferencí u necelých 13% zákazníků.

Napsat komentář