Informační portál středočeských krajských silnic má být hotový v roce 2025

Nový informační systém, takzvaný Geoportál, který má pomoci se správou a rozvojem středočeských krajských silnic, by měl být hotový v roce 2025. Krajští radní schválili vývoj mapové aplikace na webu Krajské správy a údržby silnic a podpořili projektový záměr a jeho zařazení do zásobníku investičních akcí. Náklady včetně správy systému by měly přesáhnout 170,5 milionu korun, kraj bude usilovat o získání evropské dotace. Portál bude přístupný silničářům i veřejnosti. Za hejtmanství o tom informoval Josef Holek.

Portál přispěje ke sjednocení počítačových systémů a začlenění dalších dat, které krajská správa a údržba silnic využívá. „Díky komplexní správě dat a jejich možné interpretaci v Geografickém informačním systému (GIS) by měl Geoportál být přínosem pro zaměstnance, poskytovat praktické informace o silniční dopravě v kraji. Přístup bude především skrze webové rozhraní,“ uvedl krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS).

Veřejně přístupná část bude zobrazovat opravy a rekonstrukce včetně jejich plánování, informace o silnicích a mostech. „V neveřejné části bude například řešena správa pasportu silnic, jejich příslušenství i dalšího majetku, evidencí a zadávání řešení závad na komunikacích zhotovitelům aj.,“ doplnil radní.

V létě zahájil kraj tendr na dodávku a provozování systému, nyní přijímá nabídky.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Napsat komentář