CATL a Stellantis podepsaly strategické memorandum o porozumění pro místní dodávky baterií LFP na evropský trh

CATL a Stellantis

Společnosti CATL a Stellantis N.V. oznámily podpis nezávazného memoranda o porozumění týkajícího se místních dodávek LFP (lithium-železo-fosfátových) bateriových článků a modulů pro produkci elektromobilů společnosti Stellantis v Evropě. Za účelem další podpory ambiciózní elektrifikační strategie společnosti Stellantis obě společnosti zvažují možnost vytvoření společného podniku s rovnocenným vkladem.

Memorandum o porozumění nastiňuje dlouhodobou spolupráci mezi společnostmi CATL a Stellantis na dvou strategických frontách: budování odvážného technologického plánu na podporu špičkových bateriových elektromobilů společnosti Stellantis a identifikace příležitostí k dalšímu posílení hodnotového řetězce baterií.

„Toto memorandum o porozumění se společností CATL týkající se chemické technologie baterií LFP je dalším prvkem naší dlouhodobé strategie ochrany svobodné mobility pro evropskou střední třídu,“ uvedl generální ředitel společnosti Stellantis Carlos Tavares. „Společnost CATL je v tomto odvětví lídrem, který nám umožní ve spojení s našimi ikonickými značkami vozidel nabídnout zákazníkům inovativní a dostupnou technologii baterií a zároveň nám pomůže dosáhnout naší ambice nulových emisí oxidu uhličitého do roku 2038.“

„Možnost pozvednout naši spolupráci se společností Stellantis na novou úroveň nás velmi těší. Věříme, že díky dlouholetým zkušenostem společnosti Stellantis v oblasti výroby automobilů a pokročilé bateriové technologii společnosti CATL se toto partnerství stane rozhodujícím krokem na cestě obou stran k naplnění cílů uhlíkové neutrality,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti CATL Robin Zeng. „Také v budoucnu se budeme snažit dodávat našim partnerům konkurenceschopnější a udržitelnější řešení na podporu globální energetické transformace.“

Technologie LFP, která se vyznačuje dlouhou životností a vysokou tepelnou stabilitou, umožní společnosti Stellantis nabízet vysoce kvalitní, odolné a cenově dostupné elektromobily ve třídách osobních automobilů, crossoverů a SUV segmentu B a C.

V rámci strategického plánu Dare Forward 2030 oznámila společnost Stellantis plány na dosažení 100% podílu prodeje bateriových elektromobilů (battery electric vehicle, BEV) v sektoru osobních automobilů v Evropě a 50% podílu prodeje BEV v sektoru osobních a lehkých nákladních automobilů ve Spojených státech do roku 2030. Společnost Stellantis je již na dobré cestě stát se do roku 2038 společností s nulovými emisemi oxidu uhličitého. Aktivně vytváří partnerskou síť pro zajištění stabilních nízkouhlíkových dodávek klíčových materiálů pro svou budoucnost ve znamení elektrifikace.

TZ

Napsat komentář