Google oznamuje nové nástroje s umělou inteligencí pro reklamu

Google oznámil na své akci „Marketing Live“ řadu nových nástrojů pro reklamu, včetně působivých nástrojů pro kreativní úpravy (poháněných umělou inteligencí), nových formátů reklam pro Shorts, aktualizované prezentace Google Business a dalších.

Google pracuje na novém procesu, který umožní marketérům zadat logo své značky, barevné pokyny a vybrané fonty spolu s obrázky produktů, aby generovali více kreativních variant sladěných se značkou.

Uživatelé Performance Max budou brzy moci zadat různé detaily značky, aby vedli generování vizuálních prvků prostřednictvím systému AI od Google.

To znamená, že generovaná kreativita bude jednotnější a konzistentnější. Což by mohlo být skvělým způsobem, jak udržet váš přístup k brandingu při používání AI.

Budete moci zobrazit generované varianty kreativy v různých formátech umístění, což by mohlo být velkým přínosem při budování vašich aktiv.

Google říká, že tato možnost brzy přijde v kampaních Performance Max.

Google také vyvíjí proces vylepšení kreativity pomocí AI, který vám umožní přidávat generované objekty, rozšiřovat pozadí obrázků a ořezávat vaše vizuály tak, aby se vešly.

Budete moci například zvýraznit část obrázku, kterou chcete změnit, a poté zadat, co chcete přidat (například „velká abstraktní olejomalba na plátno“). Systém pak tuto konkrétní část pro vás aktualizuje, což usnadní doladění vašich kreativních prvků.

Google říká, že maloobchodníci budou moci také používat tyto nové editační funkce s obrázky produktů z jejich feedu Google Merchant Center, zatímco podobné funkce se také zavádějí v Product Studio, stejně jako s možností generovat krátká videa z jedné produktové fotografie.

„Takže, jen kliknutím na tlačítko můžete animovat komponenty statických produktových obrázků a vytvářet krátká videa nebo hravé produktové GIFy pro sociální média.“

Google také představil aktualizovaný, vizuálně bohatší formát pro profily Google Business ve Vyhledávání.

Nové profily značek od Google zvýrazní informace uvedené v Google Merchant Center, stejně jako v Google Shopping Graph, aby poskytly poutavější přehled o vašem podnikání.

Google uvedl: „Naše vizuální profily značek jsou inspirovány profily podniků, které nabízíme místním firmám ve Vyhledávání a Mapách. Váš profil zvýrazní poutavé obrázky produktů a značek, videa a recenze zákazníků. Navíc zobrazíme vaše aktuální nabídky, akce a zásady dopravy přímo v centru, na jednom pohodlném místě pro nakupující.“

To znamená, že musíte aktualizovat své firemní záznamy na Google, aby bylo zajištěno, že se v dotazech na značku zobrazí nejpřesnější informace.

Google říká, že nový formát zobrazení značek bude zaváděn postupně během následujících měsíců.

Google také zpřístupňuje své nové příklady tvarů těla generované AI pro nákupní reklamy, aby poskytl více kontextu, jak jednotlivé kusy oblečení vypadají na různých typech postav. Proces využívá generativní AI k simulaci, jak konkrétní kus oblečení vypadá na různých modelech. Google původně podrobně popsal tuto novou možnost minulý rok, ale nyní se snaží přinést tato zobrazení do více typů reklam.

Google také plánuje přidat generované 3D reklamy, stejně jako funkci „která umožňuje nakupujícím ponořit se hlouběji do reklamy a vidět produktová videa (včetně uživatelsky vytvořených Shorts), souhrny a podobné produkty poskytované inzerentem“.

Google také vyvíjí nový reklamní zážitek ve Vyhledávání, který bude lidi provázet plánovacím procesem pro určitá nákupní rozhodnutí. Podle Google: „Řekněme, že přátelé renovují a hledají „krátkodobé skladování“. Kliknutí na reklamu na skladovací zařízení může vést k dynamickému zážitku, kde AI pomůže zjistit, co potřebují. Pokud sdílejí detaily, jako jsou fotografie nábytku a jejich rozpočet, Google AI by pak mohl doporučit velikost skladovací jednotky a balicí materiály s odkazem na nákup na webu.“

Google také přidává nové formáty pro reklamy na Shorts, aby pomohl značkám využít rostoucí popularitu krátkých videí, zatímco také testuje nové formáty reklam, které se sladí s jeho AI přehledy, které jsou nyní dostupné pro vybrané dotazy ve vyhledávání.

Nakonec Google také zpřístupňuje Ads Data Manager všem uživatelům, což umožňuje podnikům vkládat jejich data z první strany do systému Google Ads, aby vylepšily cílení kampaní. Proces také využije AI k filtrování vašich informací a vytvoření smysluplnějších možností cílení na publikum.

To jsou některé působivé a zajímavé aktualizace od The Big G, které mají velký potenciál v různých směrech.

Zdroj: socialmediatoday.com

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář