YouTube zpřístupňuje hry v aplikaci více uživatelům

Po osmi měsících testování  vybranými uživateli, YouTube nyní spustil svou novou nabídku her „Playables“ pro více uživatelů v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii, s více než 75 základními mobilními hrami, které jsou nyní dostupné v aplikaci.

Ano, nyní můžete hrát hry v aplikaci YouTube. YouTube doufá, že to bude další způsob, jak udržet lidi déle zapojené, a zároveň rozšířit svou nabídku nad rámec video obsahu.

Jak vysvětluje YouTube: „Playables jsou zábavný, interaktivní způsob, jak zažít YouTube, s lehkými, zábavnými hrami jako Angry Birds Showdown, Words of Wonders, Cut the Rope, Tomb of the Mask a Trivia Crack a mnoha dalšími, které můžete hrát právě teď.“

Může to být další způsob, jak zvýšit zapojení na YouTube, a vzhledem k popularitě herního obsahu v aplikaci to alespoň teoreticky dává smysl. Mnoho z nejpopulárnějších tvůrců v aplikaci má vazby na herní komunitu, zatímco herní obsah vygeneroval v aplikaci v roce 2022 více než 4 miliardy hodin sledování.

Vzhledem k již přítomnému a aktivnímu hernímu zaměření v aplikaci by tedy rozšíření do přímého hraní mohlo mít úspěch. Ale na druhou stranu, hry v proudu mají smíšenou historii. Přechod Netflixu na mobilní hry nezaznamenal velkou odezvu, s pouhým 1 % uživatelské základny aplikace, která se zapojila do jeho herní nabídky, zatímco přidání lehkých her od Meta, jak na Messengeru, tak na Facebooku, se také neujalo. LinkedIn také nedávno přidal hry v aplikaci, založené na logických hádankách, i když zatím nemáme žádná data o jejich používání.

Výzvou pro YouTube konkrétně je, že většina lidí přichází do aplikace sledovat video obsah, a rozšíření uživatelských návyků bude obtížné. A musíme předpokládat, že jeho počáteční testy ukázaly nějaký slib, což vedlo k tomuto rozšíření.

Brzy se to dozvíme, protože Playables jsou nyní dostupné pro více uživatelů v aplikaci. Pokud jste součástí experimentu, uvidíte nové menu „Playables“ v sekci Prozkoumat, zatímco hry mohou být také zobrazeny ve vašem domácím kanálu, ve výsledcích vyhledávání v aplikaci nebo v jiných částech platformy.

Zdroj: socialmediatoday.com

Obrázek: YouTube

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS  

Napsat komentář